×

Trwają poszukiwania 44-letniego mordercy. Policja ostrzega, zapamiętaj tę twarz

Trwają poszukiwania mordercy. Bełchatowska policja apeluje o pomoc w odnalezieniu 44-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej zabił 39-letnią kobietę. Każde udostępnienie tego materiału może zbliżyć śledczych do rozwikłania zagadki. Nie wiadomo do czego skłonny jest poszukiwany.

Okrutna zbrodnia

Policja gorąco apeluje do wszystkich Polaków o rozpowszechnianie informacji o poszukiwaniach 44-letniego mężczyzny. Pochodzący z Bełchatowa 44-latek jest podejrzewany o morderstwo 39-letniej kobiety. Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie wystawiła List Gończy za Tomaszem Tomczakiem, który jak wskazują dotychczasowe ustalenia może odpowiadać za śmierć 39-latki. Funkcjonariuszom udało się już ustalić, że do zbrodni musiało dojść między 1 a 3 lipca 2021 roku w mieszkaniu sprawcy na osiedlu Dolnośląskim, w bloku 135. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany ukrywa się przed organami ścigania. Brakuje jakichkolwiek podejrzeń co do tego, gdzie może przebywać. Oznacza to, że niebezpieczeństwo grozi dosłownie każdemu. Zbrodniarz może kryć się choćby za ścianą.

Służby apelują, aby wszystkie osoby, które podejrzewają, że widziały Tomasza Tomczaka bądź znają jego obecne miejsce przebywania, zgłaszały ten fakt policji. Wszelkie informacje, które mogą okazać się istotne w śledztwie należy przekazywać Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Uruchomiono także nr telefonu 478465211. Można również dzwonić na nr alarmowy 112.

Trwają poszukiwania mordercy

W minioną sobotę Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie potwierdziła odnalezienie ciała 39-letniej kobiety. Póki co śledczy nie chcą jednak zdradzać okoliczności sprawy. Bardzo prawdopodobne, że unikają dzielenia się zebranymi informacjami, aby sprawca nie miał możliwości zweryfikowania, co do tej pory udało się ustalić. Mogłoby to bowiem wpłynąć na jego przyszłą linię obrony. Prokurator Monika Rorat, zastępca prokuratora rejonowego w Bełchatowie nie chciała rozmawiać z mediami na temat zbrodni. Powiedziała tylko:

Jest na to za wcześnie.

Rorat zapowiedziała, że prawdopodobnie już niebawem pojawi się więcej informacji dotyczących tragicznego zdarzenia. Najwcześniej za dwa tygodnie więcej rzeczy powinno ulec wyjaśnieniu. Podejrzanemu o zamordowanie kobiety grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W Kodeksie Karnym znajduje się następujący zapis:

Zgodnie z kodeksem karnym (art. 148 Kodeksu Karnego) – Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie w Polsce nieustannie słyszy się o przerażających zbrodniach. Jedną z najgłośniejszych w minionych miesiącach było morderstwo 11-letniego Sebastiana.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij