×

30-letnia Magda poszukiwana listem gończym. Pojawiły się nowe informacje na jej temat

Trwają poszukiwania Magdaleny Kralki. Przypomnijmy, że piękna blondynka kierowała grupą kiboli, a także jest odpowiedzialna za przemycenie do Polski ogromnych ilości marihuany i kokainy. 30-latka wciąż jest nieuchwytna. Wystawiono już za nią list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwana jest także czerwoną notą Interpolu – jej celem jest zatrzymanie, tymczasowe aresztowanie i ekstradycja osoby poszukiwanej. I choć ślad po niej zaginął, światło dzienne ujrzały właśnie kolejne informacji dotyczące kobiety. Okazało się, że Kralka była niegdyś pracownicą urzędu.

Trwają poszukiwania Magdaleny Kralki

Materiały policyjne

Przestępstwa Magdaleny Kralki

Magdalena Kralka kierowała w przeszłości grupą pseudokibiców Cracovii. Dostała się do niej dzięki związkowi z Mariuszem Z., który został zastrzelony przez antyterrorystów w grudniu 2017 roku. Mężczyzna podobno miał rzucić się na policjanta i próbować odebrać mu broń. Rodzina była jednak zupełnie innego zdania. Twierdziła, że został zastrzelony, pomimo że on sam nie stawiał oporu. Śledztwo zostało umorzone.

Szefowanie grupie kiboli to zaledwie kropla w morzu przestępstw Kralki…

30-latka była również szefową grupy odpowiedzialnej za przemycenie do Polski w sumie 5,5 tony marihuany o wartości 88 milionów złotych i 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Kiedy środki trafiły do kraju dalej były już rozprowadzane wśród dilerów w województwach małopolskim i pomorskim.

Kolejne stawiane 30-latce zarzuty dotyczą zleceń pobicia osób trzecich, utrudniania postępowania karnego, składania fałszywych zeznań, a także nakłanianie do składania fałszywych zeznań innych osób.

30-latka była pracownicą urzędu

30-latka jeszcze kilka lat temu pracowała w wydziale promocji krakowskiego magistratu. Jej kariera w urzędzie trwała jednak zaledwie kilka miesięcy, przez co wielu pracowników może jej nie kojarzyć.

Trwają poszukiwania Magdaleny Kralki

Facebook

Policja rozbiła już gang, który sprowadzał narkotyki z Hiszpanii. Trwają poszukiwania Magdaleny Kralki

Gdzie może aktualnie przebywać poszukiwana Magdalena Kralka? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że przemieszczała się z państwa do państwa, a obecnie prawdopodobnie znajduje się poza granicami Europy. To z kolei znacznie utrudnia dochodzenie. Polskie służby są tam praktycznie bezradne. Co więcej, poszukiwana prawdopodobnie wciąż ma kontakt z osobami w Polsce. Nie mniej jednak kontaktuje się z nimi w bardzo ostrożny i rozważny sposób, przez co namierzenie jej jest niemożliwe.

Trwają poszukiwania Magdaleny Kralki

Facebook

Wystąpiła o list żelazny

Poszukiwana prawdopodobnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ukrywanie się na dłuższą metę jest praktycznie niemożliwe. W związku z tym obrońca Magdaleny Kralki w miniony wtorek złożył w Sądzie Okręgowym w Krakowie wniosek o wydanie żelaznego listu. Co to oznacza? Jeśli sąd przychyli się do wydania dokumentu, 30-latka mogłaby wrócić do Polski, a do czasu prawomocnego ukończenia postępowania przebywałaby na wolności. Kralka przez ten czas miałaby natomiast nie utrudniać postępowania karnego.

Będzie sumiennym jego uczestnikiem, a wydanie listu żelaznego pomoże prokuratorowi dokończyć czynności niezbędne do zakończenia śledztwa – napisał obrońca

Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynia się do ukrywania poszukiwanej 30-latki lub też pomaga jej w ucieczce, grozi do 5 lat więzienia.

Może Cię zainteresować

zamknij