×

Triki zdrowotne, które pomogą ukoić niejeden ból. Do ich wykonania nie potrzebujesz właściwie niczego

Nasze ciała są dziwne. Co najmniej dziwne! Gdy jedna część zaczyna boleć, problem z inną nagle się rozwiązuje i vice versa. Kiedy zacznie boleć Cię gardło, będziesz mieć zatkany nos lub będziesz zestresowany, te pomocne sposoby będą strzałem w dziesiątkę!

Wywierając nacisk na niektóre miejsca, utrzymując rozproszony umysł i stosując szereg innych przydatnych taktyk, organizm może pokonać nawet najbardziej frustrujące choroby, troski i bóle.

Łaskotanie w gardle

Gorąca herbata jest przyjemna, zaś słona woda może dostarczyć Twojemu gardłu chwilową ulgę – ale kiedy odczuwamy tam łaskotanie – ciężko znaleźć na to skuteczny środek. Scott Schaffer zdradził Men’s Health, że tajemniczą metodą, która przyniesie ulgę Twojemu gardłu, jest drapanie się po uchu. Lekarz wyjaśnia:

„Kiedy nerwy w uchu są stymulowane, tworzy się odruch w gardle, który może powodować skurcze mięśni. Te skurcze sprawiają, że łaskotanie znika.”

Ostudź swoje nerwy

Kiedy jesteś mocno zestresowany i nie wiesz jak się zrelaksować, przemyj twarz zimną wodą. Kiedy będziesz wstrzymywać oddech i jednocześnie poczujesz zimną wodę na swojej skórze, Twój mózg zacznie wdrażać „odruch nurkowania”. Proces ten odruchowo zmusi Twój organizm, aby efektywniej używał tlenu, co z kolei uspokaja. WebMD stwierdza, że metoda z użyciem wody w celu odprężenia ciała jest znana od dawna i dobrze udokumentowana. Co więcej, uspokoić nerwy pomoże nam również szklanka zimnej wody.

a

Bądź dzielny podczas oddawania krwi

Jeśli na samą myśl o ukłuciu igłą, czujesz ogromny strach, spróbuj skupić się na czymś innym. W chwili kiedy pielęgniarka będzie chciała pobrać Ci krew, zacznij kaszleć. Ten zabieg skutecznie odciągnie Twoją uwagę od igły. Tylko pamiętaj, zanim wprowadzisz swój plan w życie, uprzedź o tym pielęgniarkę, aby sytuacja nie skomplikowała się jeszcze bardziej.

Problem z zatokami

Gdy ból zatok chce Cię położyć, na przemian naciskaj swoim językiem na podniebienie a palcami na brwi. Ten nacisk na kości czaszki (lemiesz) w połączeniu z  kołysaniem się w przód i w tył sprawi, że cały śluz zniknie. Po upływie około 20 sekund będziesz mógł cieszyć się głębokim oddechem a flegma stanie się przeszłością!

Zmniejsz ryzyko powstawania blizn po oparzeniach

Zamiast w pośpiechu obłożyć oparzone ciało lodem, spróbuj łagodnie naciskać ten obszar. Zabieg ten spowoduje, że temperatura skóry w tym miejscu będzie spadać wolniej, co zmniejszy możliwość pojawienia się pęcherzy.  Twoja skóra będzie leczyć się naturalnie i nie będziesz musiał się martwić, że na Twoim ciele pozostanie jakikolwiek ślad po oparzeniu.

Spraw aby ból zęba znikł w ciągu kilku sekund

Jeśli masz wrażliwe zęby, to ta metoda zmieni Twoje życie. Gdy zaczniesz odczuwać ból zęba, umieść lód na tyle swojej dłoni. Pocieraj nim obszar pomiędzy palcem wskazującym, a kciukiem. Obszar ten jest pełen szlaków nerwowych, przez które przebiegają sygnały bólowe z twarzy i rąk do mózgu. Dzięki obniżonej temperaturze, sygnały te będą blokowane.

Pozbądź się motylków na dobre!

Czy to brzmi znajomo? Wszystko przygotowane i możesz wyjść na randkę, ale motyle w brzuchu to wszystko, o czym możesz myśleć! Swoje nerwy możesz uspokoić w kilka sekund dmuchając w kciuka. To może wydawać się dziwne, ale w ten sposób uregulujesz swój oddech i będziesz mógł kontrolować swoje nerwy oraz spowolnisz tętno. Motyle? Znikną!

Migrena?

Nie potrzeba drogich leków przeciwbólowych aby wyleczyć migrenę! Spróbuj starożytnej techniki stosując punktowy nacisk w celu złagodzenia nawet najgorszego bólu głowy. Według Livestrong należy przy pomocy kciuka i palca wskazującego naciskać błonę pomiędzy tymi palcami drugiej dłoni i odwrotnie. Wciśnij i przytrzymaj tak przez dwie minuty, wykonując delikatne kołowe ruchy. To wszystko. Jednak pamiętaj aby nie stosować tej metody w trakcie ciąży!

Polecane

Może Cię zainteresować