×

10 przydatnych porad, o których warto pamiętać podczas pobytu w hotelu. Obsługa Ci o tym nie wspomni

Jeśli kiedykolwiek zatrzymywaliście się w hotelu, prawdopodobnie zauważyliście różne ciekawe rzeczy związane z pobytem.

Mamy dla was kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością umilą wam pobyt, a niewątpliwie obsługa hotelu wam o tym nie powie. Miejcie je na uwadze następnym razem, gdy będziecie rezerwować pokój.

1. Nie sugeruj się ilością gwiazdek

Gdy widzimy pięciogwiazdkowy hotel, od razu zakładamy, ze jest to najlepszy z najlepszych, najbardziej wyrafinowany hotel z pośród wszystkich dostępnych. Choć w niektórych przypadkach to prawda, gwiazdki wcale nie dyktują jakości.

Tak naprawdę gwiazdki świadczą o ilości dostępnych udogodnień jak WiFi, basen, siłownia czy wielkość pokoi. Wszystko może okazać się odpłatne i twój pobyt w rzeczywistości nie będzie ani odrobinę bardziej komfortowy od zwykłego hotelu.

2. Nie musisz godzić się na śniadanie kontynentalne

W słowach „śniadanie kontynentalne” jest coś, co sprawia, że sam pomysł wydaje się fantazyjny. W rzeczywistości takie śniadanie składa się z grzanki z dżemem i kawy lub herbaty. Jeśli masz ochotę na bardziej sycący posiłek, najpierw zapytaj czy gorące śniadanie jest serwowane. Jeśli tak, zamów je do pokoju. Być może uda ci się wynegocjować lepszą ofertę w cenie pokoju!

3. Pytaj o narożny pokój

Jeśli chcesz większy pokój bez dopłat, zawsze pytaj o narożny pokój. W nich zazwyczaj jest zdecydowanie więcej miejsca, niż w pozostałych częściach hotelu.

4. Pamiętaj, że zazwyczaj płacisz za lokalizację

Wiadomo, że wolisz być bliżej głównych ulic, niż na obrzeżach miasta. Jednak nie skupiaj się tylko na głównej ulicy. Być może kilka przecznic dalej znajdziesz odpowiedni hotel. Kilka minut spaceru to nie problem, a możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

5. Sprawdź hotel przed rezerwacją

Zanim zdecydujesz się na dany hotel, przeczytaj opinie innych gości. Być może na zdjęciach wygląda fantastycznie, a w rzeczywistości pokoje są rozmiaru schowka na miotły i w niczym nie przypominają tych ze zdjęć. Wiele hoteli również oferuje „wirtualny spacer”. W ten sposób również możesz sprawdzić jak wygląda reszta hotelu.

6. Wybieraj prywatne hotele

Hotele, które nie są związane z żadną siecią i nie noszą międzynarodowej nazwy są zazwyczaj tańsze, a standard niewiele różni się od tych znanych. W prywatnych hotelach masz również większe szanse na wynegocjowanie lepszych warunków i dodatkowych udogodnień.

7. Bezpłatny transport

Zanim zamówisz taksówkę na lotnisko, upewnij się, że hotel nie oferuje darmowego przejazdu. Możesz na tym oszczędzić sporo pieniędzy, a wiele hoteli operuje bezpłatny transport.

8. Zawsze możesz zmienić pokój

Fatalny widok za oknem? Słaby internet? Brak ciepłej wody? Wcale nie musisz się na to godzić. Zawsze możesz poprosić obsługę hotelu o zmianę pokoju. Wystarczy grzecznie wyjaśnić sytuację, a recepcjonistka znajdzie ci coś wygodniejszego.

9. Walizki możesz zostawić w recepcji

Z hotelu zazwyczaj musisz wymeldować się już w godzinach porannych. Jeśli do odlotu pozostaje ci kilka godzin, skorzystaj z nich przechadzając się po mieście, a walizek wcale nie musisz ciągnąć za sobą. Wystarczy zostawić je w recepcji po wymeldowaniu i po problemie.

10. Pytaj o dodatkowe udogodnienia

Żelazko czy czajnik zazwyczaj możesz pożyczyć z recepcji bez żadnych opłat. Jeśli czegoś potrzebujesz, zawsze o to pytaj, być może jest dostępne dla gości bez dodatkowych kosztów.

Polecane

Może Cię zainteresować