Trik z poduszką odmieni twoje życie. Zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów

  Trik z poduszką odmieni twoje życie. Zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów

  Pranie poduszek w pralce.
  Pranie poduszek w pralce.
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Bowonpat
  21.03.2024 09:23

  Wiele domowych trików może znacząco ułatwić codzienne zadania. Jednym z nich jest metoda z wykorzystaniem worka na śmieci i poduszki, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki odniesiesz się do ubierania pościeli. Gdy raz tego doświadczysz, zdziwisz się, że do tej pory z niej nie korzystałeś. Ta prosta sztuczka sprawi, że włożenie poszewki na poduszkę stanie się banalnie łatwe.

  Znany nam wszystkim scenariusz: męczysz się z poszewką, usiłując naciągnąć ją na poduszkę, jednak osiągnięcie perfekcyjnego dopasowania pozostaje wyzwaniem, pochłaniającym czas i energię. Ale to koniec z takim stanem rzeczy. Od teraz, gdy będziesz zmieniać poszewki, skorzystaj ze wspomnianego triku z poduszką i workiem na śmieci.

  Jak szybko zmienić poszewkę przy pomocy worka na śmieci?

  Włóż poduszkę do worka i zepnij go na końcu, aby nie przepuszczał powietrza. Następnie, korzystając z odkurzacza, wypuść powietrze z worka, co znacznie zredukuje rozmiary poduszki. W takim stanie, nie przepuszczając powietrza, wprowadź poduszkę do poszewki, kierując dno worka w stronę otworu poszewki. Na koniec, puść worek i delikatnie wyjmij go, zostawiając poduszkę idealnie dopasowaną do poszewki.

  A co z kołdrą? Jak szybko zmienić pościel?

  Założenie nowej pościeli na kołdrę potrafi być jeszcze bardziej wyzywające niż bywa to w przypadku poduszek, ale i tutaj istnieje proste i szybkie rozwiązanie. Nie wymaga ono dodatkowych środków – wystarczą kołdra i poszewka. Zacznij od odwrócenia poszewki na lewą stronę i wygładzenia jej na materacu. Potem połóż na niej kołdrę, dbając o to, by rogi i krawędzie dokładnie na siebie pasowały.

  Teraz zacznij zwijać kołdrę i poszewkę w roladę, począwszy od strony przeciwnej do zamka/guzików, zwracając uwagę, by krawędzie pozostały zgodne. Gdy dotrzesz do końca, owiń i wsuń końce rolady do wnętrza poszewki, po czym zabezpiecz otwór. Rozwiń kołdrę wewnątrz, i voilà – zadanie wykonane. Po kilku próbach, ta mistrzowska technika nie zajmie tobie więcej niż minutę.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także