×

Tramwaj potrącił 8-latka w centrum Poznania. W sprawie pojawiły się nowe fakty

Tragiczny wypadek, w którym tramwaj zabił chłopca miał miejsce kilka dni temu. 8-latka nie udało się uratować, mimo długiej reanimacji. Teraz w sprawie pojawiły się nowe fakty. Okazuje się, że gdy 8-latek wszedł na przejście, motorniczy miał zielone światło.

Tramwaj zabił 8-letniego chłopca

8-latek wpadł pod tramwaj 5 czerwca tuż przed godziną 20:00. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu. Ratownicy reanimowali chłopca na środku skrzyżowania, jednak niestety jego życia nie udało się uratować.

reanimacja chłopca na skrzyżowaniu
Facebook

Prokuratura podała nowe informacje

Od początku pojawiały się informację, że dziecko weszło na przejście, mimo że sygnalizacja pokazywała czerwone światło. Teraz śledczy są już pewni, że tramwaj miał zielone światło w momencie wjazdu na skrzyżowanie. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu potwierdził, że w oparciu o zeznania świadków i nagrania z monitoringu śledczy ustalili, że 8-latek przebiegał przez przejście.

tramwaj w poznaniu
Facebook

Możliwe, że tramwaj zabił chłopca, ponieważ 8-latek popatrzył na zły sygnalizator

Według informacji „Głosu Wielkopolski”, okoliczni mieszkańcy już wcześniej skarżyli się na działanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Na przejściu znajdują się aż trzy sygnalizatory (dla jezdni, torowiska i ponownie dla jezdni), na których zielone światło nie pojawia się w tym samym momencie. Bardzo możliwe, że chłopiec popatrzył na nieodpowiednie światła i zasugerował się złym sygnalizatorem.

Może Cię zainteresować

zamknij