×

Tragiczny wypadek w Raciborzu. Nie żyje 35-letni ojciec i 9-miesięczna córeczka

W piątek tuż po godzinie 15.00 na ul. Kozielskiej w Raciborzu w województwie śląskim doszło do tragicznego wypadku. Autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem marki Opel. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w autobus. Dwie osoby nie żyją, a kilka, w tym dzieci, zostało rannych.

KPP Racibórz

Tragiczne bilans wypadku

W skutek zderzenia w samochodzie osobowym zakleszczonych zostało pięć podróżujących nim osób – dwoje dorosłych i troje dzieci (w tym jedno niemowlę). Niestety nie wszystkim udało się przeżyć. Śmierć poniósł 35-letni kierowca samochodu i 9-miesięczna córeczka mężczyzny – mimo kilkugodzinnej reanimacji nie udało się ich uratować. Trzy pozostałe osoby, w tym dwoje dzieci, zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Do szpitala trafiło także czworo rannych pasażerów środka komunikacji miejskiej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratunkowej w sumie brały udział dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka karetek oraz 12 strażackich zastępów.

KPP Racibórz

Utrudnienia w ruchu

Tragiczny w skutkach wypadek przyczynił się do zmian w organizacji ruchu. W piątek po południu zakorkowana była północna część miasta. Ograniczona była także możliwość objazdu innymi ulicami. Obecnie nie ma już utrudnień.

Policja i prokuratura zajmą się teraz wyjaśnieniem okoliczności wypadku. 

Polecane

Może Cię zainteresować