×

Tragiczny wypadek w parku rozrywki. Kobieta zginęła na oczach najbliższych

Tragiczny wypadek w parku rozrywki. 32-latka spędzała czas ze swoimi najbliższymi. Rodzina świętowała urodziny synka. Niestety, nagle w trakcie jazdy kolejką górską, kobieta zaczęła wyślizgiwać się z wagonika.

To miał być piękny dzień…

4 lipca miał być pięknym dniem – najmłodszy członek rodziny właśnie obchodził swoje drugie urodziny. Rodzice dziecka, a także jego babcia i ciocia postanowili, że wybiorą się świętować do parku rozrywki Saint-Paul we francuskim Oise.

Zapowiadał się niezapomniany dzień w rodzinnym gronie. Około godziny 14, wszyscy wspólnie udali się na kolejkę górską „Formuła 1”. I to tam doszło do koszmarnego wypadku.

Tragiczny wypadek w parku rozrywki

Kolejka górska to jedna z głównych rozrywek lunaparku. Nikt nie przypuszczał, jak tragiczne skutki będzie miała ta przejażdżka…

Podczas jazdy kolejką, 32-latka wyśliznęła się między zabezpieczeniami i wypadła ze swojego fotela.

Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, mąż desperacko próbował ratować kobietę. Gdy zauważył, że wypada z fotela, zdążył chwycić ją za stopę. Niestety, to nie pomogło.

Gazeta „Le Courrier Picard” poinformowała, że 32-latka spadła z dużej wysokości i zabiła się na miejscu. Zginęła w urodziny synka, na oczach swoich najbliższych, którzy nie mogli zrobić nic, by ją uratować.

Ludzie krzyczeli z przerażenia

Chwilę po tym, jak doszło do tragicznego wypadku, zatrzymano kolejkę. Wtedy wybuchła panika. Ludzie zaczęli krzyczeć z przerażenia.

W tej chwili nie jest jeszcze jasne, jak doszło do śmiertelnego wypadku. Powodem tragedii mogła być wada zabezpieczenia, albo też niewłaściwe zapięcie pałąka ochronnego. Sprawą zajęła się prokuratura z Beauvais.

11 lat wcześniej w identycznych okolicznościach i w tym samym lunaparku, zginęła 35-letnia kobieta. Wtedy śledczy uznali, że to ona złamała zasady bezpieczeństwa.

Niestety, ale do podobnych wypadków dochodzi w parkach rozrywki zdecydowanie częściej. W 2016 roku słup odciął głowę 10-latkowi, który zjeżdżał ze zjeżdżalni wodnej. Do tragedii doszło w Stanach Zjednoczonych. Rodzina chłopca otrzymała 20 milionów dolarów odszkodowania.

W ubiegłym roku do tragedii doszło również w meksykańskim parku rozrywki. Wówczas wagonik kolejki górskiej wypadł z szyn, zabijając 18-latka i 21-latka.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować