×

Tragiczny wypadek w Lednogórze z udziałem nastolatków. Dwóch z nich nie żyje

Tragiczny wypadek w Lednogórze (województwo wielkopolskie). Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Samochód osobowy, którym poruszało się trzech młodych ludzi, z nieznanych dotąd przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo z ogromną siłą. Dwóch nastolatków poniosło śmierć.

Tragiczny wypadek w Lednogórze

Do tragedii doszło ok. 3 nad ranem z soboty na niedzielę 26 lipca. Wypadek miał miejsce na drodze nr 194 – tzw. „starej piątce”.

Kierujący peugeotem 307 nagle wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak ogromna, że samochód został doszczętnie zniszczony.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby. Strażacy wyciągnęli z wraku samochodu trzech młodych mężczyzn w wieku 17, 19 i 21 lat. Kierowcą był najstarszy z nich. Wszystkich przewieziono do szpitali w Gnieźnie i Wrześni.

Zginęło dwóch nastolatków

Gdy dwóch nastolatków – pasażerów peugeota, trafiło do szpitala, ich stan określano jako krytyczny. Niestety, wkrótce lekarze przekazali złe wieści. Rano policja poinformowała o śmierci 19-latka. Jeszcze przed 10 zmarł także najmłodszy z pasażerów pojazdu. Obaj młodzi mężczyźni to mieszkańcy gminy Łubowo.

Jak informuje Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji: „okoliczności zdarzenia są jeszcze ustalane”. Nie wiadomo na razie, jaki jest stan zdrowia kierowcy. Od młodego mężczyzny pobrano krew, aby ustalić, czy w momencie wypadku mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Codziennie ginie średnio 11 osób

Trzecia niedziela listopada każdego roku to Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który obchodzimy już od 2005 r. z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak wynika z informacji przekazanych przez ppłk Bartłomieja Turbiarza z Centralnego Zarządu Służby Więziennej dla Polsat News, 17 listopada ubiegłego roku w polskich więzieniach przebywało 201 osób tymczasowo aresztowanych i 5 462 skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Od wielu lat podczas pikników militarnych, publicznych spotkań, na stoiskach informacyjnych Służby Więziennej mówimy o bezpieczeństwie i rozdajemy odblaski, które mogą nas uchronić przed utratą zdrowia i życia. Przypominamy o naszej osobistej odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i naszych dzieci. O rozsądku i rozwadze, których nic nie jest w stanie zastąpić, a które mogą zastąpić policyjne statystyki

– mówił Turbiarz.

Na polskich drogach codziennie ginie średnio aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Niestety, nadal główną przyczyną ludzkich tragedii jest jazda pod wpływem narkotyków, alkoholu i nadmierna prędkość.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować