×

Kolejna śmierć młodej osoby pod Koninem. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia

Tragiczna śmierć młodej osoby w okolicach Konina. W zderzeniu dwóch samochodów zginęła 19-letnia dziewczyna. Jej auto zostało zmiażdżone. Jak do tego doszło?

Kolejna ofiara śmiertelna

Wczoraj, tj. 23 listopada po godzinie 14:00, na trasie Grodziec-Kuchary Borowe zderzyły się dwa samochody osobowe. 19-latka zginęła na miejscu.

W każdy weekend doniesienia z polskich dróg są przerażające. Powodem wypadków na drogach zazwyczaj jest brawura i jazda pod wpływem alkoholu. Jak było tym razem?

W miejscowości Wielołęka, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, zderzyły się dwa pojazdy. Peugeot kierowany przez nastolatkę został doszczętnie zmiażdżony. 23-letni kierowca toyoty z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Koninie.

Makabryczne zdjęcia z wypadku

Zdjęcia, na których widać oba pojazdy po wypadku, wyglądają przerażająco. Auto nastolatki zostało całkowicie zniszczone. Póki co, nie udało się ustalić, w jakich okolicznościach doszło do tragedii i co było bezpośrednią przyczyną wypadku.

Wiadomo jednak, że 23-letni kierowca, mieszkańcem gminy Grodziec nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. W związku z tym, policjanci w celu zmierzenia jego trzeźwości musieli pobrać od mężczyzny krew do badania.

Utrudnienia na trasie

Policja otrzymała zawiadomienie o wypadku o godzinie 14:23. Po wypadku droga została zablokowana. Na miejscu pojawiło się aż pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz policja.

Przez kilka godzin odcinek trasy Grodziec-Kuchary Borowe, pozostawał nieprzejezdny. Teraz policja pod nadzorem prokuratora, dokładnie zbada okoliczności zdarzenia.

W wypadkach ginie więcej ludzi niż na wojnach

Śmiertelne wypadki drogowe, to poważny problem społeczny całej Unii Europejskiej. Jednak dane dotyczące wypadków na polskich drogach są zatrważające. Szacuje się, że w Polsce ginie w ten sposób kilka tysięcy ofiar rocznie.

Według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), każdego roku w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ok. 1,3 mln osób. To więcej niż na wojnach i w konfliktach zbrojnych.

Wypadki komunikacyjne są główną przyczyną śmierci młodych ludzi na całym świecie…

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować