×

12-latek potrącony przez ciągnik. Pojazd prowadził jego starszy brat

Tragiczny wypadek pod Gnieznem. Wieczorem 26 lipca 12-letni chłopiec został potrącony przez ciągnik. Maszyną kierował jego starszy brat. Mimo że nastolatkowi niezwłocznie udzielono pomocy, zmarł.

Tragiczny wypadek pod Gnieznem

W piątek 26 lipca w miejscowości Głębokie niedaleko Gniezna miał miejsce tragiczny wypadek. 12-letni chłopiec został potrącony przez ciągnik z dwiema naczepami. Maszynę prowadził jego starszy brat (19 l.). Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19.

Natychmiast wezwano pomoc. Oczywiście służby robiły, co mogły. Pojawił się nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo wszelkich starań, życia chłopca nie udało się uratować.

Tragiczny wypadek pod Gnieznem

„Z niewiadomych przyczyn”

Asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej policji w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” powiedziała:

Kierujący ciągnikiem marki Ursus z dwoma przyczepami jechał drogą. Podczas wymijania z niewiadomych przyczyn potrącił 12-letniego chłopca, który jechał na rowerze. Chłopiec zginął na miejscu. Potrącił go ciągnik, po czym przejechała po nim przyczepa

Oczywiście policja pod nadzorem prokuratury rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy w sezonie wypadek z udziałem dziecka oraz maszyny rolniczej. Kilka dni temu informowaliśmy o 7-latce, której lekarze musieli amputować dłoń.

____________________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować