×

Tragiczny finał poszukiwań zaginionych chłopców. Z Odry wyłowiono ciało

Tragiczny finał poszukiwań zaginionych chłopców z Ledna (woj. lubuskie). Zaginięcie 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka zgłosili ich rodzice w poniedziałkowy wieczór. Od tamtej pory trwały intensywne poszukiwania. Dzisiaj rano wyłowiono z rzeki jedno ciało. Około 15.00 policja potwierdziła, że to zwłoki jednego z chłopców.

Zaginięcie Filipa i Marka

Od poniedziałku trwają poszukiwania 13-letniego Filipa Pasiewicza i 15-letniego Marka Gawryszaka. O zaginięciu dwóch nastolatków z niewielkiej miejscowości pod Zieloną Górą poinformowała policja.

Ostatni raz widziano ich 10 maja około godz. 15:00 w Lednie, w okolicy domu nr 8. Od tamtej pory nie było z nimi kontaktu. Rodzice zgłosili ten fakt późnym wieczorem.

Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 22 i od tamtego czasu poszukiwania cały czas trwają. Bierze w nich udział prawie 200 osób – zjechali się policjanci z całego województwa, są strażacy ochotnicy, strażacy z PSP, specjalna grupa poszukiwawcza z Jarogniewic. Przeszukaliśmy ponad 700 hektarów, w większości pola, lasy, tereny nadrzeczne. Okolice patroluje śmigłowiec, który przyleciał z Łodzi. Są też mieszkańcy

– poinformowała serwis Fakt Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka prasowa policji w Zielonej Górze.

Intensywne poszukiwania chłopców, którzy zaginęli w Lednie

Poszukiwania Filipa i Marka, którzy zaginęli w Lednie w województwie lubuskim rozpoczęły się w poniedziałkowy wieczór. Policja opublikowała rysopisy nastolatków i prosiła o pomoc. Intensywne działania prowadzono od momentu zgłoszenia ich zaginięcia przez rodziców.

Wczoraj w akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad 200 osób. Policjanci, strażacy i żołnierze przeszukali obszar ok. 2,5 tys. hektarów. Teren sprawdzano z lądu, wody i powietrza. Dzisiejszego poranka wznowiono akcję i przy współpracy z doświadczonymi płetwonurkami skoncentrowano się na Odrze oraz terenach leśnych w pobliżu rzeki.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionych chłopców

Dzisiaj rano w Krośnie Odrzańskim (oddalonym o ok. 50 km od Ledna) żołnierze wyłowili z rzeki ciało. Jak tłumaczył wtedy Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji:

Po godzinie 9 z Odry zostało wyłowione ciało przez żołnierzy. Trwają czynności śledczych. Na miejscu jest prokurator, są też policjanci dochodzeniowo-śledczy i technik. Wszystko skupia się na tym, by dokładnie zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przeprowadzić oględziny ciała, a przede wszystkim ustalić odpowiedź na podstawowe pytanie, z kim mamy do czynienia.

Tuż po godzinie 15.00 policja potwierdziła, że są to zwłoki jednego z zaginionych chłopców, 13-letniego Filipa. Nadal trwają poszukiwania drugiego nastolatka

Źródła: www.polsatnews.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter, TVN24

Może Cię zainteresować