×

Tragiczny Dzień Dziecka w Brwinowie. 10-latek udusił się linką asekuracyjną

Tragiczny Dzień Dziecka w Brwinowie pod Warszawą. Gdy rodzice 10-letniego Fabianka wrócili do domu, zastali makabryczny widok. Chłopiec wisiał na lince asekuracyjnej, przeznaczonej do wspinaczki. Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek?

Tragiczny Dzień Dziecka w Brwinowie

Brwinów to miejscowość w powiecie pruszkowskim niedaleko Warszawy. We wtorek 1 czerwca w jednym z brwinowskich bloków, znajdujących się przy ul. Pszczelińskiej, dokonano makabrycznego odkrycia.

Jak informuje tabloid Super Express, 10-letni Fabian przebywał w mieszkaniu bez nadzoru rodziców. Gdy ci wrócili do domu, zastali przerażający widok. Chłopiec wisiał na lince asekuracyjnej, której używa się do zabezpieczenia podczas wspinaczki. Skąd się tam wzięła?

Okazuje się, że w mieszkaniu rodziny znajduje się prowizoryczna ścianka wspinaczkowa. Można więc przypuszczać, że wspinanie się to pasja rodziców Fabiana. Teraz dla rodziny chłopca ten z pozoru niewinny przedmiot stał się przyczyną tragedii.10-letni Fabianek udusił się przymocowaną do uprzęży zabezpieczającej linką.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

10-latek chciał się zabić?

W tej sprawie nadal wiadomo niewiele. Czy chłopiec został w mieszkaniu całkiem sam? Jak długo przebywał bez opieki rodziców? A przede wszystkim – czy to możliwe, że mały chłopczyk chciał się zabić i zdecydował, że użyje do tego linki asekuracyjnej?

W sieci pojawiły się informacje o samobójstwie dziecka, ale póki co policja ich nie potwierdza.

Mogę jedynie potwierdzić, że znaleziono zwłoki 10-letniech chłopca. Materiały dotyczące zdarzenia niebawem trafią do prokuratury. Informacje w tej sprawie będzie udzielać prokuratura

– informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, cytowana przez lokalny portal wpr24.pl.

Być może odpowiedź poznamy już wkrótce, ponieważ w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 10-latka.

W styczniu tego roku pisaliśmy o samobójstwie 10-latki, która uczestniczyła w wyzwaniu na tiktoku. Dziewczynka udusiła się, ponieważ zawiązała sobie wokół szyi pętlę paskiem. Gdy próbowała nagrać, jak wykonuje zadanie, straciła przytomność i doznała ataku serca. 10-letnia Antonella zmarła w szpitalu. Rodzice dziewczynki przyznali, że dla ich córki media społecznościowe były całym życiem.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij