×

Tragedia w rodzinie Kaczynskich. W Wigilię zmarło maleńkie dziecko

Tragedia w rodzinie Kaczynskich. Małżeństwo straciło kilkumiesięczną córeczkę w Wigilię. U dziecka zdiagnozowano wcześniej raka mózgu.

Szokująca diagnoza

Andrew Kaczynski, reporter CNN o polskich korzeniach, z których jest bardzo dumny i jego żona, dziennikarka Wall Street Journal, Rachel Louise Ensign kilka miesięcy temu zostali rodzicami. Niestety, we wrześniu u ich córeczki wykryto rzadką i wyjątkowo złośliwą odmianę raka mózgu.

Maleńka Francesca bardzo cierpiała. Przeszła dwie operacje, które, niestety, nie zatrzymały rozwoju raka. Od początku grudnia, z powodu powikłań nowotworowych, chorowała na zapalenie opon mózgowych. Ostatnie tygodnie swojego krótkiego, wypełnionego bólem życia, spędziła w szpitalu, podłączona do respiratora. Zarówno lekarze, jak i rodzice dziewczynki zdawali sobie sprawę z tego, że nie ma dla niej ratunku.

Francesca odeszła w Wigilię. Jej ojciec napisał na Twitterze:

Ze złamanym sercem ogłaszamy, że nasza piękna córka Francesca zmarła zeszłej nocy w ramionach mamy i taty. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że poznaliśmy jej miłość. Francesca, kochamy cię.

 

Tragedia w rodzinie Kaczynskich

Mężczyzna zamieścił także wzruszający nekrolog:

Francesca, fanka Ulicy Sezamkowej, lubiła chodzić na długie spacery po Nowym Jorku i Bostonie, bawiła się zabawkami i balonami, uczęszczała na terapię logopedyczną i miętosiła swojego kota Rylanda. Hojnie obdarzała uśmiechami, nawet gdy miała buzię zakrytą maską tlenową i nawet gdy stawiała czoła wyzwaniom, które przeraziłyby każdego dorosłego.

Andrew Kaczyński zapewnia, że poświęci resztę życia na wspieranie prac nad wynalezieniem leku na nowotwór, który odebrał mu córkę. Prowadzi internetową zbiórkę pieniędzy dla organizacji charytatywnej PMC Winter Cycle, która przekazuje darowizny Instytutowi Dana Farber Cancer w Bostonie zajmującemu się diagnostyką i leczeniem raka. Do tej pory udało się zebrał 320 tysięcy dolarów.

W sobotę Kaczyński napisał:

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, ile pieniędzy zebrano na cześć Franceski dla Instytutu Dana Farber na walkę z tą straszną chorobą i zamierzamy spędzić resztę życia na znalezieniu lekarstwa.

Źródła: www.o2.pl, people.com, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij