×

Tragedia w Poznaniu! Są ranni, nie żyje 8-letnie dziecko

Tragedia w Poznaniu! Gdy większość mieszkańców kamienicy smacznie spała, w budynku nagle rozszalał się ogień. W nocnym pożarze zginęło 8-letnie dziecko!

Tragedia w Poznaniu

Mieszkańcy budynku przy ul. Akacjowej na poznańskim Dębcu pogrążeni byli we śnie. Nagle, ok. godz. 3 nad ranem, w jednym z mieszkań zauważono płomienie. Na miejscu zjawiło się dziewięć zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni, pogotowie gazowe i energetyczne oraz policja.

Na początku prowadzona była akcja gaśnicza, działały też służby medyczne

– poinformowała w rozmowie z polsatnews.pl podinsp. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Niestety nie wszystkim udało się pomóc…

8-latki nie udało się uratować

Jak informuje RMF FM, dwunastu mieszkańców opuściło budynek jeszcze przed przybyciem strażaków.

Mama mnie obudziła w nocy, że się pali. Wybiegliśmy, ale już klatka była tak zadymiona, że wyskakiwaliśmy oknem

– relacjonował jeden z mieszkańców kamienicy w rozmowie z TVN24.

Z budynku ewakuowano w sumie ok. 20 osób. Cztery z nich – dwie dziewczynki i dwie kobiety, trafiły do szpitala. Ich stan był poważny, jednak życiu 13-latki i dwóch kobiet nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety 8-letnia dziewczynka nie miała tyle szczęścia… Jej życia nie udało się uratować. 

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wybuchu pożaru. Przyczyny nocnej tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Część z ewakuowanych osób nie będzie mogła wrócić do swoich mieszkań. Dwie rodziny zostały bez dachu nad głową.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij