×

Na głowę 8-latka spadł 15 kilogramowy przedmiot. Chłopiec zginął tuż pod swoim domem

Choć ta historia bardziej przypomina scenę z filmu pt. „Oszukać przeznaczenie”, wydarzyła się naprawdę. 8-latek z Berlina jeździł na rowerku tuż przed blokiem. Nikt nie był w stanie przewidzieć, że lada moment dojdzie do tragedii. Kiedy zatrzymał się na chwilę przy klatce schodowej, na jego głowę spadła 15-kilogramowa kłoda.

Chłopiec nie miał szans

Świadkowie zdarzenia natychmiast zadzwonili po pogotowie. Mimo prób reanimacji, życia dziecka nie udało się uratować. 

DPA / PAP

Kłoda została zrzucona przez… dziecko

Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji, rozpoczęli śledztwo w tej sprawie i ustalili, kto stał za tragedią. I choć ciężko w to uwierzyć, winowajcą okazał się być 10-letni chłopiec, który próbował wciągnąć na parapet 15-kilogramową kłodę po to, aby ją później zrzucić z pietnastego piętra. Niestety, nie przewidział, że ciężki przedmiot może zabić młodszego kolegę.

Prawdopodobnie dziecko nie zdawało sobie sprawy z tego, jak tragicznie może się zakończyć ta zabawa – tłumaczy oficer lokalnej policji, Martin Steltner

DPA / PAP

Konsekwencje

Chłopiec nie poniesie konsekwencji karnych z powodu swojego wieku. Mundurowi objęli go jednak ochroną w obawie, że 10-latek może paść ofiarą ze strony sąsiadów.

W miejscu, gdzie zginął 8-latek, ludzie przez cały czas przynoszą kolejne znicze, kwiaty i maskotki. Rodzina chłopca wciąż nie może pogodzić się z tym, co się stało. Jest pod stałą opieką psychologa.

Polecane

Może Cię zainteresować