×

Tragedia na wieczorze panieńskim. Panna młoda skończyła na wózku inwalidzkim

Wieczór panieński jest wyjątkowy w życiu przyszłej żony. W założeniu ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie. Tym razem wymarzony wieczór zmienił się w koszmar. Tragedia na wieczorze panieńskim zmieniła jej życie raz na zawsze. Od blisko 12 lat jest sparaliżowana, a jej ślub został pierwotnie odwołany. Mimo to wciąż potrafi cieszyć się życiem.

Tragedia na wieczorze panieńskim

Z pewnością nie tak wizualizowała sobie swój wieczór panieński 25-letnia Rachelle Friedman z Norfolk w Stanach Zjednoczonych. Nic bowiem nie zwiastowało tak fatalnego zakończenia.

Rachelle początkowo bawiła się w gronie najlepszych koleżanek na mieście, po czym przeniosły imprezę do domu jednej z nich. Na miejscu przebrały się w stroje kąpielowe i udały się na basen. Tam rozegrał się koszmar 25-latki. Przyszła panna młoda dla żartu została wrzucona do basenu przez najlepszą przyjaciółkę. Brzmi niewinnie, skończyło się tragicznie.

Rachelle w wyniku upadku do wody uderzyła głową o betonowe dno basenu. Nie straciła przytomności, ale wpadła w panikę, a kiedy tylko wynurzyła się z wody, zaczęła wołać o pomoc. Chwilę później na miejscu zjawiło się pogotowie i zabrało przyszłą pannę młodą do szpitala Virginia Beach. Na miejscu usłyszała przerażającą diagnozę: poważnie uszkodzony rdzeń kręgowy, w wyniku czego już nigdy nie będzie w stanie chodzić o własnych siłach.

Ślub został odwołany

Ze względu na stan zdrowia 25-latki ślub został odwołany. Niejedna osoba w takich okolicznościach by się poddała i straciła chęć do dalszego życia. Jednak nie ona. W walce z niepełnosprawnością na każdym kroku wspierał ją narzeczony Chris Chapman. Mężczyzna był z ukochaną na dobre i na złe, a ślub był tylko kwestią czasu. Para ostatecznie pobrała się rok po koszmarnym wieczorze panieńskim.

W maju minie 12 lat od nieszczęśliwego wypadku

Choć Rachel nigdy nie wróci już do sprawności sprzed wypadku, wiedzie szczęśliwe życie. Prywatnie jest spełnioną żoną i matką. Incydent na basenie z kolei wpłynął na to, kim jest dzisiaj. Rachel została bowiem znaną influencerką, która wspiera inne niepełnosprawne osoby i ostrzega innych przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 85 tys. internautów.

Tworząc treści na Instagramie, chcę udowodnić, że mimo tragedii, jaka mnie spotkała i wielu trudności, z którymi się zmagam w codziennym życiu, jestem spełniona i radzę sobie świetnie

– powiedziała Rachel na jednym z wywiadów.

Źródła: www.o2.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij