×

Tragedia na Krupówkach! Wielka choinka runęła prosto na ludzi – są ranni

Świąteczne odwiedziny w Zakopanem zostały brutalnie przerwane. Wielkie świąteczne drzewko przewróciło się na Krupówkach. Niestety są osoby poszkodowane.

Choinka przewróciła się na Krupówkach

Halny od kilku dni daje o sobie znać i nie pozwala odpocząć służbom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem w Tatrach. Średnia prędkość wiatru w Zakopanem to 90 km/h jednak w górach potrafi mieć wartość nawet 160 km/h! W piątek wieczorem również wiatr wiał z pełną siłą, jednak wielu osobom nie przeszkadzał i wybrali się na spacer po Krupówkach. To właśnie tam ustawiono choinkę o wysokości 20 metrów. Zdarzenie miało miejsce w piątek koło godziny 19:00. Pod wpływem wiatru drzewo runęło wprost na ulicę, przygniatając osoby znajdujące się pod nim.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy i rozpoczęli akcję ratowniczą.

Są poszkodowani

Niestety nie obyło się bez osób poszkodowanych. Pod drzewem znalazły się trzy osoby i jedna musiała zostać wysłana do szpitala z powodu obrażeń jakie doznała. Dwie pozostałe osoby miały tylko niegroźne rany i im pomoc została udzielona bezpośrednio na miejscu. O wszystkim poinformował oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Andrzej Król-Łęgowski:

Poszkodowane zostały dwie osoby. 60-letnią obywatelkę Węgier ze złamaniem otwartym nogi przewieziono do szpitala. Druga z kobiet, które ucierpiały w wyniku przewrócenia się drzewa miała tylko lekkie obrażenie.

Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Wcześniej Przy ul. Ornak w Zakopanem wichura przewróciła rusztowanie, na szczęście nikogo nie było w pobliżu. Najbardziej odczuwalny wiatr był koło godziny 22:00 i mieszkańcy Zakopanego nie mieli spokojnej nocy. Strażacy mieli kilka interwencji, głównie z powodu powalonych drzew.

Straż apeluje o rozwagę i zabezpieczenie przedmiotów podatnych na wiatr. Zaleca się także pozostania w domu w tak porywistą pogodę.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, telewizjarepublika.pl, natemat.pl, portaltatrzanski.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować