×

Zobaczyła unoszący się, wywrócony do góry dnem kajak. Finał okazał się być tragiczny

Tragedia na Jeziorze Ełckim w województwie warmińsko-mazurskim. Wczoraj, 18 sierpnia, po południu służby otrzymały zgłoszenie od kobiety o kajaku wywróconym do góry dnem, który unosił się na wodzie. Jej niepokój wzbudził fakt, że niedługo wcześniej widziała w nim dwóch mężczyzn, których nie potrafiła po czasie zlokalizować. Bała się, że kajakarzom mogło się coś stać. Najczarniejszy z możliwych scenariuszy bardzo szybko się potwierdził.

Tragedia na jeziorze ełckim

Google Street View

Tragedia na Jeziorze Ełckim

Na miejsce przyjechali powiadomieni o sytuacji strażacy. Po kilku godzinach poszukiwań znaleźli na wodzie wywrócony kajak i dwa kapoki. Wtedy grupa wodno-nurkowa przejrzała sondą dno w pobliżu, co potwierdziło obecność dwóch poszukiwanych ciał. Zwłoki mężczyzn wydobyto około godziny 18.00.

Wywrócił się kajak, dwóch mężczyzn wpadło do wody i niestety nie uratowali się. Nie mieli założonych kapoków – powiedział podkom. Andrzej Szymialis z ełckiej policji

Tożsamość obu mężczyzn jest ustalana. Okoliczności ich śmierci ma wyjaśnić śledztwo.

Tragiczny bilans

W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęło już pięć osób, a jedna osoba zaginiona na jeziorze koło Giżycka jest nadal poszukiwana.

Polecane

Może Cię zainteresować