×

6 toksycznych osób, których należy unikać, jeśli chce się mieć szczęśliwy i udany związek

Na szczęśliwy związek składa się dużo małych rzeczy. Jedną z nich jest wierność. Nie może zabraknąć zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Jednak to nie wszystko, co liczy się w stworzeniu solidnej relacji. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to, jak zachowuje się dana osoba i czy Tobie to odpowiada. Istotna jest obserwacja, na podstawie której można wyciągnąć wnioski.

1. Narcyz

Taka osoba cały czas szuka ideału, który by jej dorównał. Za każdym razem myśli, że obecna relacja jest niewystarczająca i zawsze chce czegoś więcej. Obwinia wszystkich dookoła za to, ale nigdy siebie.

2. Romantyk do potęgi

Pomyślisz sobie, że to cudownie, że w taki sposób ktoś wyraża emocje, ale pamiętaj, że umiar w każdej materii jest czymś wskazanym i potrzebnym. Dla takiej osoby bardziej istotny jest sam proces uwodzenia i otoczki związanej z drugą osobą. Szybko się nudzą i muszą mieć cały czas zapewnione atrakcje, które będą wznosiły taką osobę na wyżynę. Nie wystarczy na przykład biała sukienka do ślubu i piękne kwiaty… Pan Młody musi się postarać o ślub nad brzegiem morza o zachodzie słońca. Bardzo ciężko dogodzić takiej osobie…

3. Brak pewności siebie

Ciężki orzech do zgryzienia. Taka osoba potrzebuje na każdym kroku zapewnień, że jest kochana, piękna, mądra i zabawna. Jeśli tylko nie usłyszy tego raz na jakiś czas, od razu wpada w sidła niepewności i zastanawia się, czy oby na pewno jej partner ją kocha. To w prostej linii prowadzi do braku zaufania i insynuacji, które z kolei mogą wykończyć psychicznie drugą osobę.

4. Egoista

Osoby samolubne są tak skoncentrowane na sobie, że nie akceptują faktu, że ich najbliżsi mogą cierpieć, jednakże rozumieją, że mogą być przyczyną tego cierpienia. Osoby samolubne uważają, że normy moralne nie są dla nich i zawsze siebie tłumaczą. Nigdy nie potrafią współczuć, a gdy komuś dzieje się krzywda, one w ich mniemaniu mają jeszcze gorzej.

5. Cierpiętnik

Zawsze gra męczennika. Każda drobna sprawa może go dobić i w niczym nie widzi pozytywów. Taki człowiek zawsze szuka kogoś, kto mógłby go cały czas pocieszać. Kiedy ich partnerzy nie mogą dać im tego, czego chcą, cierpiący szukają kogoś nowego.

6. Krytyk

Ci, którzy lubią krytykować innych i czepiają się każdego drobiazgu, robią to, aby podbudować swoje ego. Nigdy im nic nie pasuje. W swoim partnerze widzą więcej wad niż zalet. Nie trzeba dodawać, że nie boją się krzywdzić ludzi z najbliższego otoczenia i nie są w stanie budować zdrowego związku.

Może Cię zainteresować