×

To zdjęcie poruszyło miliony. Są dobre wieści – Beckett wygrał walkę z rakiem!

Jeśli istnieją fotografie, które w prosty, ale dosadny sposób oddają ogrom cierpienia i smutku, była to właśnie jedna z nich. To zdjęcie poruszyło miliony internautów. Mały, drobny, pozbawiony włosów chłopiec wymiotuje. Obejmuje go niewiele starsza siostra. Jak potoczyły się losy tego rodzeństwa?

To zdjęcie poruszyło miliony

On ma zaledwie dwa latka i potwornie cierpi. Jest w trakcie chemioterapii, nie ma włosów, wymiotuje, pochylając się nad sedesem. Ona jest tylko o dwa lata starsza od braciszka. Ale cierpi razem z nim. Wspiera go tak, jak umie. Gdy chłopiec wymiotuje, jest przy nim i gładzi go po wątłych plecach. Czarno-białe zdjęcie, która uwieczni tę scenę, wkrótce poruszy serca milionów internautów na całym świecie. Po drugiej stronie obiektywu stoi mama dzieci.

To zdjęcie poruszyło miliony
Facebook

Rak to choroba, na którą choruje cała rodzina. Właśnie to chciała pokazać pochodząca z USA Kaitlin Burge. Jej synek miał zaledwie dwa lata, gdy zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tej pory rozpoczęła się walka na śmierć i życie. Zarówno Beckett, jak i jego starsza siostra, musieli bardzo szybko dorosnąć. Po tym, jak powstało słynne zdjęcie, Aubrey pomagała braciszkowi położyć się na kanapie. Chciała też posprzątać łazienkę, bo wiedziała, że sterylność w otoczeniu jej braciszka jest niezwykle ważna.

Kaitlin przyznała, że widok Aubrey wspierającej chorego braciszka był dla niej jednocześnie powodem do szczęścia i do ogromnego smutku. Była dumna z tego, że rodzeństwo tak bardzo się kocha i wspiera. Jednocześnie czuła ból, patrząc na to, jak wygląda dzieciństwo jej pociech.

Jedną rzeczą, której nie powiedzą wam na temat dziecięcego raka jest to, że dotyczy on całej rodziny. Często słyszycie o finansowych lub medycznych problemach, ale jak często spotykacie się ze zmaganiami rodzin z innymi dziećmi?

– napisała Kaitlin w poście na Facebooku.

Radosne wieści

Kto raz zobaczył to zdjęcie, chyba nie będzie w stanie go zapomnieć. Na szczęście teraz możemy patrzeć na zdjęcia takie jak to:

To zdjęcie poruszyło miliony
Facebook

Z USA napływają dobre wieści. Beckett ma już 6 lat i właśnie wyzdrowiał. Jak poinformowała jego mama, w sierpniu tego roku, chłopiec zakończył leczenie i czuje się dobrze.

3,5 roku chemioterapii każdego dnia. Dwukrotna ponowna nauka chodzenia. Dwukrotna utrata wszystkich włosów. Udało ci się

– napisała na Facebooku poruszona mama chłopca.

To zdjęcie poruszyło miliony
Facebook

Beckett właśnie rozpoczął edukację. Mimo tego, przez co musiał przejść, dziś jest radosnym i pogodnym chłopcem. Rodzina nie ma wątpliwości co do tego, że skoro poradził sobie z najtrudniejszym z przeciwników, bez trudu poradzi sobie również w szkole.

Oby wszystkie podobne historie miały takie zakończenie…

To zdjęcie poruszyło miliony
Facebook
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij