×

9 pozornie prostych rzeczy, których wykonanie sprawia trudność większości ludzi

Są takie rzeczy, które ze swoim ciałem potrafią robić naprawdę nieliczni ludzie. Czy jesteście ciekawi, co to takiego? A może zaskoczycie nas pisząc, że to nieprawda i że Wam wychodzi wszystko z poniższej listy?

#1 Unoszenie jednej brwi

Wydaje Wam się, że to łatwe? Macie racje wydaje Wam się… Podejdźcie do lusterka i sprawdźcie. Jeśli w czasie unoszenia jednej brwi, druga też się podniesie, choćby minimalnie, nie liczy się! Bez ruszenia drugą potrafi zrobić to naprawdę niewiele osób.

#2 Polizanie swojego łokcia

Podobno własnego łokcia nie jest w stanie polizać aż 90% ludzi. Jesteśmy pewni, że nie jeden raz próbowaliście, udało się?

#3 Ruszanie uszami

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy jest wśród Was osoba, która to potrafi, a może chociaż znacie kogoś takiego? Podobno ze tę czynność odpowiada specjalny obszar w mózgu. Jest on znacznie mniejszy niż u ludzi niż u zwierząt (kotów czy nietoperzy).

#4 Dotykanie językiem nosa

Robi to zaledwie 10 % populacji. Musicie wiedzieć, że wcale nie są to osoby z długim językiem i dużą szczęką. Podobno w sieci krążą nawet instruktaże na temat tego, jak odpowiednio rozciągnąć język, aby w końcu to zrobić.

#5 Uduszenie samego siebie

Niemożliwym jest, aby człowiek udusił sam siebie. Może co najwyżej doprowadzić samego siebie do utraty przytomności. U zdrowego człowieka w takim przypadku zawsze włączy się mechanizm obronny organizmu.

#6 Uniezależnienie rąk od siebie

Prawie nikt nie potrafi robić jedną ręką totalnie innej rzeczy niż drugą. Nie wierzycie? Spróbujcie klepać się po głowie jedną dłonią, a drugą masować się po brzuchu okrężnymi ruchami. Udało się? Gratulujemy! NależyciE do naprawdę nielicznej grupy ludzi.

#7 Zwinięcie języka w rurkę

Podobno odpowiedzialne są za to geny. My tego nie potrafimy, a Wy?

#8 Połaskotanie się samemu

Jest to niemożliwe z tego względu, że gdy mamy taki zamiar, nasz mózg już o tym wie i nie ma efektu zaskoczenia. Jest do tego konieczny.

#9 Włożenie pięści do ust

Ludzie, którzy są w stanie to zrobić, muszą mieć małą duże usta i stosunkowo małą pięść. Potrafią to np. malutkie dzieci, ale wraz z wiekiem zdolność ta zanika.

To ile tych rzeczy próbowaliście robić na bieżąco? :P

Polecane