×

10 rzeczy, które szczególnie podobają się mężczyznom w kobietach. Za wszystkim stoi ewolucja

Mogłoby się wydawać, że mężczyznom podobają się różne kobiety. Jedni wolą panie o krągłych kształtach, a inni bardzo szczupłe przedstawicielki płci pięknej. Okazuje się jednak, że niektóre cechy, przyciągające uwagę panów, są wspólne. Ciekawi jakie?

Wszystko to, co za chwilę przeczytacie, zostało poparte badaniami.

#1 Krzywizna lędźwiowa

Krzywizna lędźwiowa jest uniwersalnym standardem kobiecej urody wbudowanym w męski mózg dzięki ewolucji. Kąt między plecami, a pośladkami powinien wynosić średnio około 45,5°. Właśnie taką krzywiznę uważa się za najbardziej atrakcyjną dla mężczyzn.

#2 Stosunek talii do bioder

Marylin Monroe

Doktor Cary Fitzgerald, psycholog z South Carolina University w Beaufort, po przeprowadzeniu badań doszła do wniosku, że mężczyźni lepiej zapamiętują informacje na temat kobiet, które posiadają „idealny” stosunek talii do bioder. Wynosi on 0,7. Posiadaczką takiego wyniku była m.in. Marylin Monroe.

#3 Wiek

Couple

Naukowcy odkryli, że mężczyźni w wieku 20 i 30 lat preferują kobiety w przedziale wiekowym od 24 do 25. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie kobieta ma największe prawdopodobieństwo zostania matką. To również podświadomość i ewolucja.

#4 Ton głosu i sposób mówienia

Beautiful woman

Naukowcy stwierdzili, że mężczyźni wolą kiedy kobiety mają wysoki ton głosu, ale nie piskliwy. Wysokie kobiece głosy są związane z młodością, a ona jest równoznaczna z atrakcyjnością. Z wiekiem głos kobiety staje się bardziej piskliwy. Są też badania, według których mężczyznom podobają się kobiety, mówiące w sposób podobny do ich, np. używające częściej podobnych słów, mające podobne tempo wypowiedzi, itp.

#5 Wzrost

Athena - Summer

Mężczyźni w większości przypadków wybierają kobiety, które są od nich niższe lub równe im wzrostem.

#6 Kolor oczu

beautifull eyes

Naukowcy z Uniwersytetu w Tromsø w Norwegii twierdzą, że niebieskoocy mężczyźni wolą kobiety o niebieskich oczach. Z kolei mężczyźni o brązowych i zielonych nie gustują w niebieskookich paniach.

#7 Makijaż

Make up

Z badań przeprowadzonych w 2014 roku wynika, że ​​mężczyźni preferują kobiety, które posiadają delikatny makijaż. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że panie nie lubią bardzo mocnego makijażu, ale z jakiś przyczyn uważają, że mężczyźni go uwielbiają, dlatego zazwyczaj decydują się właśnie na taki. Niestety bardzo się mylą i chcąc przyciągnąć mężczyznę, często osiągają odwrotny skutek.

#8 Obwódka źrenicy

Eye

Haileys Eye

Naukowcy doszli do wniosku, że im wyraźniejsze są obwódki dookoła źrenicy, tym kobiece oczy są bardziej atrakcyjne dla mężczyzn.

#9 Kolor włosów

Becky

Naukowcy z Francji przeprowadzili badania, które miały na celu wykryć, jakie kobiety są częściej zapraszane do tańca w nocnych klubach: blondynki, brunetki czy rudowłose. Okazało się, że panie o blond włosach wygrały bezkonkurencyjnie. Drugie miejsce zajęły brunetki, a rudowłose kobiety były najmniej atrakcyjne dla mężczyzn.

#10 Długość nóg

Amanda

Psycholog kliniczny Leon Zeltzer przeprowadził kilka badań i prześledził wiele forów internetowych, aby dowiedzieć się, która długość nóg jest bardziej atrakcyjna dla mężczyzn. Doszedł do wniosku, że mężczyźni wolą kobiety o dłuższych nogach. To stwierdzenie w żaden sposób nie jest sprzeczne z częścią dotyczącą mężczyzn, wolących niższe od siebie kobiety. Ponieważ chodzi tu o stosunek długości nóg do reszty ciała.

Panowie, potwierdzacie te tezy? Jestem bardzo ciekawa… :)

Może Cię zainteresować

zamknij