×

Tłusty Czwartek już jutro. Ile w tym roku zapłacimy za pączki?

Tłusty Czwartek już jutro i wielu łasuchom sen z powiek spędza pytanie: gdzie kupić najlepsze pączki i ile warto za nie zapłacić.

Tradycyjne czy nowoczesne?

Tłusty Czwartek w tym roku wypada dość wcześnie, bo i karnawał był krótki. Zwyczajowo ostatni czwartek karnawału jest w Polsce obchodzony jako święto pączków. Ich wielbicieli można podzielić na dwie główne grupy: tych, którzy za jedynie słuszne pączki uważają te smażone na smalcu, z konfiturą z róży oraz wielbicieli modnych nowinek.

A jest w czym wybierać. Obok tradycyjnych, cukiernie proponują również pączki z powidłami śliwkowymi, nadziewane czekoladą, budyniem, ajerkoniakiem. Jeśli chodzi o nadzienia, to inwencje cukierników wydają się nie znać granic.

Wiele osób ma swoje ulubione cukiernie, gdzie co roku kupuje pączki. Niektórzy nie wyobrażają sobie Tłustego Czwartku bez pączków od Bliklego albo z Górczewskiej i są gotowi poświęcić sporo czasu na stanie w kolejce, by zdobyć ulubiony przysmak.

No dobrze, a ile ta przyjemność kosztuje?

Tłusty Czwartek już jutro

Uważana przez wielu warszawiaków za kultową Pracownia Cukiernicza Zagoździński na ulicy Górczewskiej w tym roku sprzedaje pączki średnio po 3 złote za sztukę. Tylko, jak dobrze wiedzą wielbiciele tamtejszych wypieków, trzeba liczyć się ze spędzeniem dłuższego czasu w kolejce na mrozie.

Do pączkowej ofensywy ostro przystąpił w tym sezonie Lidl. Jak informuje portal gazeta.pl, sieć postanowiła olśnić ofertą. Proponuje aż 22 (!) rodzaje pączków w cenach zróżnicowanych z zależności od nadzienia:

Spragnieni słodkości będą mogli kupić tradycyjne pączki z nadzieniem wieloowocowym za 79 groszy za sztukę, ale również niecodzienne pączki z nadzieniem wiśniowym w lukrze lub nadzieniem jagodowym w polewie mlecznej za 2,99 zł za sztukę. W ofercie znajdują się też pączki nadziewane kremem czekoladowym Wedel za 2,49 zł za sztukę.

Będzie też można kupić pączki wegańskie. Te jednak będą droższe, od 4 do nawet 10 złotych za sztukę.

Droższe pączki oferuje Lukullus, po 4,90 za sztukę, cukiernia Smaki Warszawy w cenie 8 złotych i cukiernia Stary Dom, mieszcząca się przy należącej do Piotra Adamczyka restauracji pod tą samą nazwą, oferująca pączki po 7 złotych.

Znana restauratorka, Magda Gessler, która z Piotrem Adamczykiem przeżyła przed laty płomienny romans, a teraz zarzuca mu, że w swojej restauracji kopiuje jej przepisy, w swojej cukierni Słodki Słony sprzedaje pączki z konfiturą z płatków różanych oraz z musem z nektarynki z dodatkiem imbiru w cenie 11 złotych za sztukę.  W porównaniu z nią Blikle, sprzedający pączki po 3,20 oraz Cieślikowski z ceną 4,10 za sztukę wypadają naprawdę tanio…

A jakie są Wasze ulubione pączki?

Źródła: www.papilot.pl

Może Cię zainteresować

zamknij