×

Przez 25 lat niedokładnie zmywała makijaż. Przez swoje zaniedbanie prawie straciła wzrok

Bardzo dużo mówi się o tym, żeby zawsze bardzo dokładnie i starannie zmywać makijaż przed pójściem spać. Niestety, nie wszystkie panie stosują się do tych zaleceń, a o tym, jak poważne mogą być konsekwencje takich działań, dotkliwie przekonała się 50-letnia mieszkanka Sydney.

25 lat nie dbała o właściwy demakijaż

50-letnia Theresa Lynch nie zmywała poprawnie tuszu z rzęs przez 25 lat. Przyczyniło się to do bardzo poważnych dolegliwości. Na początku wydawało jej się, że pod jej powiekami znajduje się piasek. Po pewnym czasie przestało to być jedynie uczucie dyskomfortu. Pojawił się ból i znaczne pogorszenie wzroku. Kobieta postanowiła, że odwiedzi lekarza specjalistę. Gdy została poddana badaniom, odkryto coś nieprawdopodobnego.

Wstrząsające

Pod jej powiekami przez te wszystkie lata gromadziły się obumarłe resztki komórkowe i wapń, które stworzyły czarne plamy przy powierzchni spojówki. Mogły one doprowadzić do stałej utraty wzroku przez kobietę. Theresa oraz jej okulistka, Dana Robaei zdecydowały, że podzielą się tą historią, aby po raz kolejny przypomnieć kobietom o tym, jak ważny jest poprawny demakijaż.

Jak piasek w oku

Makabryczne zdjęcia mają być przestrogą dla pań, które nie dbają o to, aby prawidłowo usunąć resztki makijażu. Dr Robaei w Daily Mail powiedziała:

Za każdym razem, gdy Theresa mrugała, te guzy ocierały się o powierzchnię oka i stwarzały ryzyko dla jej wzroku. Jeśli zadrapanie na powierzchni oka zostanie zainfekowane, istnieje ryzyko, że może to potencjalnie oślepić. Pacjentka ma trwałe blizny na powiece i na powierzchni rogówki, objawy są jak rzucanie garścią piasku w oko – to ciągle irytuje

Szczęśliwe zakończenie

Szczęśliwie pani doktor była jeszcze w stanie usunąć te zmiany. Zrobiła to w czasie 90-minutowego zabiegu. Jednak, prawda jest taka, że 50-latka przez swoje zaniedbanie mogła stracić wzrok i już nigdy go nie odzyskać. Ta historia powinna dać nam do myślenia, bo kobiet, które postępują w podobny sposób może być znacznie więcej…

Może Cię zainteresować

zamknij