×

Potworny ból, małpki zakute w kajdany i konające w cierpieniu psy. Wyciekły tajne filmy z laboratorium

Aktywiści nagrali brutalne testy na zwierzętach w Niemczech. Filmy pochodziły z laboratorium w Hamburgu. Eksperymenty udokumentowane od grudnia do marca były wyjątkowo okrutne. Pracownicy zakuwali małpy w metalowe obroże, koty kilkanaście razy dziennie ranili igłami, a psy wykrwawiały się, leżąc na podłogę. Testy zlecały firmy z całego świat.

Bestialskie testy na zwierzętach w Niemczech

Działacze na rzecz praw zwierząt od lat walczą z takimi eksperymentami. Świadomość ludzi na temat testów prowadzonych na zwierzętach wciąż rośnie, jednak firmy nadal decydują się na takie badania. Nagranie z Niemiec doskonale pokazuje, że „naukowcy” nie zachowują przy tym nawet minimalnych standardów.

 

Aktywiści z Cruelty Free International i Soko Tierschutz przeniknęli do Laboratory of Pharmacology and Toxicology (LPT) w Hamburgu. Jeden z nich zatrudnił się w placówce i przez kilka miesięcy nagrywał wstrząsający materiał. Film pokazuje wręcz niewyobrażalne cierpienie zwierząt.

Nagranie ujawnia warunki, w których żyją zwierzaki. Pieski trzymane są w ciasnych, metalowych klatkach…

Taki los co roku podziela nawet 12 tys. zwierząt różnych gatunków, w tym małpy, króliki, koty i psy. To największa taka placówka w Europie.

 

Przerażające testy na zwierzętach w Niemczech w relacji pracownika

Działacz, który pracował w LPT, opowiedział, że laboratorium przetrzymuje zwierzęta w okropnych warunkach. Dodatkowo pracownicy nie mają żadnego przeszkolenia w pracy ze zwierzętami i traktują je bardzo brutalnie:

Zwierzęta czekały na jakikolwiek ludzki odruch. Najgorzej traktowano małpy. Wszystkie zwierzęta były zamknięte w malutkich klatkach. Zwierzętom wstrzykiwano, podawano w jedzeniu albo zmuszano je do wdychania niebezpiecznych substancji, żeby zmierzyć ich toksyczne działanie. Efekty były straszne i obejmowały wymioty, krwotoki wewnętrzne, niewydolność oddechową, gorączkę, utratę masy ciała, letarg, niewydolność wielonarządową, a w najgorszym wypadku śmierć. Nikt nie podwał zwierzętom żadnych środków przeciwbólowych

Nagranie brutalnych eksperymentów pokazuje cierpienie zwierząt

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny i jest nieodpowiedni dla osób wrażliwych.

Aktywiści żądają zamknięcia laboratorium

Według organizacji, która zbadała sprawę, takie testy nie mają żadnego uzasadnienia naukowego. Pracownicy wciskali psom do przełyku rurki, żeby podawać im niebezpieczne pigułki. Koty dostawały nawet 13 zastrzyków dziennie, a małpy przytwierdzano do ściany przy użyciu metalowych obręczy. Testy miały ustalić, jaka dawka określonych chemikaliów jest bezpieczna dla ludzi.

Cruelty Free International podało, że eksperymenty były zlecane przez firmy farmaceutyczny, agrochemiczne i przemysłowe na całym świecie. Teraz działacze domagają się zaostrzenia przepisów dotyczących zwierząt w Niemczech. Na razie materiał zebrany przez organizacje jest badany przez policję, ale ze względu na luźne przepisy, możliwe, że nikt nie poniesie kary. Z kolei urząd weterynaryjny przeprowadził w laboratorium inspekcję, która wykazała szereg nieprawidłowości.

Polecane

Może Cię zainteresować