×

Tragedia we Włoszech. Ciało polskiego kierowcy znalazł w ciężarówce jego kolega

Tragiczna informacja dotarła do nas z Włoch. Jak informują tamtejsze media, ciało zmarłego, 50-letniego, polskiego kierowcy odnalazł jego kolega, który podszedł do ciężarówki zaparkowanej obok restauracji w miejscowości Termoli we Włoszech, aby go obudzić.

Jak doszło do śmierci?

Wszystko wskazuje na to, że 50-letni kierowca zatruł się tlenkiem węgla, który miałby się uwolnić z kuchenki gazowej. To właśnie jej Polak używał zarówno do przygotowywania posiłków na ciepło, jak i ogrzewania kabiny w mroźne wieczory. Przyczyna śmierci wciąż jest jednak oficjalnie niepotwierdzona, a kuchenkę sprawdzają technicy. Założenia zatrucia tlenkiem węgla może potwierdzić sekcja zwłok, której wyniki mają być znane już niebawem.

Facebook

Czy tragedii można było uniknąć?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Przedstawiciele Włoskiej Federacji Transportu uważają, że winę za śmierć polskiego kierowcy ponosi pracodawca, a ostatecznie warunki, w jakich przyszło pracować mężczyźnie.

Śmierć polskiego kierowcy to kolejny przypadek śmierci pracownika z powodu nieludzkich warunków pracy – mówi Maurizio Diament z Włoskiej Federacji Transportu w rozmowie z termolionline.it

Czy Waszym zdaniem tragedii można było uniknąć?

Może Cię zainteresować

zamknij