×

Teresa Aksinowicz-Jander nie żyje. Była znana m.in. z serialu „Pierwsza miłość”

Teresa Aksinowicz-Jander nie żyje. Była aktorką teatralną i serialową. Widzowie kojarzą ją z takich produkcji jak „Pierwsza miłość”, „Ślad”, „Fala zbrodni”, „Na sygnale” czy „Na dobre i na złe”. O śmierci artystki poinformował w mediach społecznościowych jej syn, Konrad Aksinowicz. Niedługo później kondolencje mężczyźnie złożyła Agencja Aktorska Edwin Film.

Teresa Aksinowicz-Jander nie żyje. Kim była?

Nie żyje Teresa Aksinowicz-Jander, aktorka-lalkarka, która przez ponad 20 lat pracowała we Wrocławskim Teatrze Lalek. Wiele osób kojarzy ją też z polskich filmów i seriali, gdzie grała role epizodyczne. Można ją było zobaczyć w takich produkcjach jak: „Pierwsza miłość”, „Ślad”, „Fala zbrodni”, „Na sygnale” czy „Na dobre i na złe”.

Aksinowicz-Jander była absolwentką Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – filia we Wrocławiu. 

Jej pierwszym mężem był aktor Aleksander Aksinowicz, z którym ma syna, reżysera teledysków muzycznych Konrada Aksinowicza. Później wzięła ślub z Lutzem Janderem.

Miała 45 lat. Trochę tej swojej młodości jeszcze wykorzystała. Zaczęła chodzić na imprezy, na randki, poznawać ludzi. Nowe życie! Dzieliła się ze mną tymi wszystkimi przygodami. A pewnego dnia poznała mężczyznę swojego życia, Niemca, na wczasach. Przyjeżdżał z Berlina do Wrocławia, nauczył się dla niej polskiego

– opowiadał o mamie Konrad Aksinowicz w rozmowie z Dawidem Dudką dla Onetu.

Teresa Aksinowicz-Jander nie żyje. O jej śmierci powiadomił syn aktorki

Teresa Aksinowicz-Jander zmarła 6 stycznia 2022 roku. Odeszła w wieku 67 lat. O jej śmierci poinformował Konrad Aksinowicz. W mediach społecznościowych opublikował wpis dołączając czarno-białą fotografię mamy.

Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tą smutną i szokującą wiadomość, ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz Jander odeszła dziś 😞 Razem z jej kochającym mężem Lutz Jander jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować co dalej. Narazie sami nie wiemy. Kocham Cię Mamo na zawsze i wszędzie ❤️ RIP

Pod postami na Facebooku i Instagramie pojawiło się wiele komentarzy z kondolencjami dla bliskich Teresy Aksinowicz-Jander. Żegnają ją przyjaciele z branży i fani. Agencja Aktorska Edwin Film umieściła na swoim profilu facebookowym poruszający wpis z wyrazami współczucia dla rodziny zmarłej.

Dzisiaj świat się zatrzymał dla NIEJ ale także i dla nas.
I całej społeczności aktorskiej.

Tereska odeszła w dniu 6 stycznia 2022 roku podążając za konnym orszakiem Trzech Króli. Taki oto dzień sobie wybrała na pożegnanie z ziemskim życiem.

Tereska – Absolwentka wrocławskiej PWST, kobieta niezależna, silna, pogodna i zawsze uśmiechnięta.
Dla Niej nie było rzeczy niemożliwych a żaden deszcz czy wiatr nie zatrzymał jej na swojej drodze.
Kobieta orkiestra, niezależna artystka, Szefowa swojego jednoosobowego teatru, Dyrygenta osobistych koncertów i Scenarzystka własnych widowisk.

Kobieta Cud!
Mama Konrada i żona Lutza.

Wiadomość przyjmujemy z niedowierzaniem, szokiem, bólem i poczuciem ogromnej straty zarówno w życiu osobistym jak i artystycznym.

Wyrazy współczucia dla Syna Konrada i Męża Lutza.

Przyczyny śmierci Teresy-Aksinowicz-Jadner nie zostały ujawnione.

Źródła: plejada.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować