Ten trik sprawi, że twoje tuje wystrzelą. Wszyscy moi znajomi już go stosują

  Ten trik sprawi, że twoje tuje wystrzelą. Wszyscy moi znajomi już go stosują

  Jak dbać o tuje?
  Jak dbać o tuje?
  Źródło zdjęć: © Getty Images | Tatiana Stepanishcheva
  07.03.2024 12:11

  Jak pielęgnować tuje? W momencie, gdy wybudzają się one ze snu zimowego, należy pomyśleć o odpowiednim nawożeniu. Warto mieć na uwadze, że wiosna wymaga zupełnie innego rodzaju nawozu niż jesień.

  W rzeczywistości każda pora roku jest odpowiednia do troski o tuje. Musimy jednak pamiętać, że wiosenne potrzeby tej rośliny są różne od tych jesienią. Jest to kluczowe przy wyborze odpowiedniego nawozu.

  "Super Express" zauważa, że nawożenie tuj należy przeprowadzać co najmniej trzy razy w roku. Wiosną najlepiej dokonać tego na starcie sezonu wegetacyjnego, czyli na przełomie kwietnia i maja. Dawka nawozu na lato najlepiej jest stosowana na początku lipca. A jesienią? Poleca się przełom września i października.

  Więcej treści znajdziesz pod materiałem wideo

  Taki nawóz zastosuj wiosną

  Wiosenny czas to okres intensywnego wzrostu roślin, dlatego nawóz powinien być bogatszy w azot niż ten stosowany jesienią. To sprawi, że tuje będą intensywnie rosnąć.

  Ważnymi składniami są też fosfor i potas, ale również mikroelementy takie jak magnez i żelazo, dzięki którym tuje mają piękny zielony kolor. Kiedy tych składników brakuje, gałązki żółkną lub brązowieją na końcach - podkreśla "SE".

  Gotowe mieszanki nawozów dostępne są w punktach ogrodniczych. Zdecydowanie warto postawić na nawozy wieloskładnikowe. Tutaj warto również dodać, że nawozy w płynie działają szybciej, lecz ich efekt jest krótszy. W przeciwieństwie do nich granulaty wchłaniają się wolniej, ale efekt ich działania jest dłuższy.

  Ważne jednak, by stosować te środki zgodnie z zaleceniem producenta. Zbyt częste i nadmierne stosowanie nawozów mineralnych może doprowadzić do zasolenia gleby i obumierania rośliny. Dlatego, warto od czasu do czasu zastosować także odżywki organiczne - instruuje dziennik.
  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także