×

Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni. Załamanie pogody już niedługo

Upały. Macie ich dość? A może wciąż pragniecie upalnego lata? Bez względu na to, jaka jest Wasza odpowiedź, okazuje się, że w pogodzie szykują się spore, żeby nie powiedzieć drastyczne zmiany. Wszystko wskazuje bowiem na to, że jesienna pora roku spadnie na nas niczym grom z jasnego nieba. Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni. Do tego dojdą obfite opady deszczu. Czy koniec lata?

Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni. Zmiany już w poniedziałek

Zmiany pogodowe nadejdą wraz z drugim dniem września. Jako pierwsi odczują je mieszkańcy północnej części Polski, gdzie temperatura spadnie plus minus 10 stopni i nie będzie przekraczać już 20 stopni Celsjusza. Jesiennej aurze towarzyszyć będzie silny wiatr, gdzieniegdzie także opady gradu.

Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni

IMGW

Wraz z kolejnymi dniami chłodniej będzie robić się w całym kraju. Już we wtorek temperatura w większej części polski spadnie poniżej 20 kresek. W Katowicach i w Krakowie będzie to nawet 16 stopni Celsjusza, a w Zakopanem 13. To bardzo duży spadek zważywszy na fakt, że jeszcze dzień wcześniej wahać się ona będzie w granicach 30 stopni. W południowo-wschodniej Polsce bardzo możliwe są z kolei opady deszczu, które wraz z kolejnymi dniami będą występować już w całym kraju.

Temperatura w przyszłym tygodniu wyniesie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni

IMGW

Jesteście na to gotowi?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować