×

Tarnowskie Góry: mężczyzna, który zasłabł w basenie, nie żyje! 28-latka nie udało się uratować. Prokuratura wyjaśnia przyczyny jego śmierci.

Mężczyzna zasłabł w basenie

Do zdarzenia doszło w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach w niedzielę, 23 lutego, około godz. 21.00. Z tego co udało się ustalił śledczym wynika, że młody mężczyzna wyszedł z sauny i udał się w stronę basenu. Kiedy do niego wszedł doszło do tragedii.

28-latek z niewiadomych przyczyn nagle zasłabł. Mimo długotrwałej reanimacji mężczyzny, jego serce nie podjęło pracy. Czy był to efekt różnicy temperatur? Na razie nie wiadomo. Prokuratura nie podała jeszcze dokładnej przyczynny śmierci mężczyzny.

Jak poinformował podkom. Damian Ciecierski z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowskich Górach:

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyszedł z sauny i zaraz po tym wszedł do basenu. Tam stracił przytomność.

Prokuratura bada sprawę

28-latek był mieszkańcem Tarnowskich Gór. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna zaraz po wejściu do basenu, osunął się na dno. Natychmiast postanowili działać i udało im się go wyciągnąć z basenu. Wtedy okazało się, że mężczyzna nie oddycha.

Akcję reanimacyjną przeprowadzili ratownicy Parku Wodnego. Po wezwaniu pogotowia przejął ją przybyły na miejsce sztab ratowników medycznych. Niestety nie udało się przywrócić mężczyźnie akcji serca.

Podkomisarz Damian Ciecierski dodał:

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Prokurator obecny na miejscu zarządził zabezpieczenie zwłok mężczyzny, które zostaną poddane sekcji.

Park Wodny w którym doszło do tragedii również wydał oświadczenie:

W dniu 23 lutego 2020 roku o godzinie 21.05 na terenie naszego obiektu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, którego skutkiem była śmierć mężczyzny. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie. Długotrwała akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku. Trwają czynności wyjaśniające.

Do podobnej tragedii doszło niedawno w Łomnicy, gdzie 12-latka topiła się w basenie. Po walce lekarzy o jej życie, niestety dziewczynka zmarła.

Polecane

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: fakty.interia.pl, natemat.pl, polskatimes.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować