×

Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę. Przebili jej oczy nożem

O tragicznej sytuacji Afganek alarmują media na całym świecie. Ale dopiero historie tak jak ta pozwalają nam lepiej pojąć, przez co przechodzą te kobiety. Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę. Potem oddali osiem strzałów, a oczy kobiety przebili nożem. Khatera była wtedy w ciąży…

29 zakazów dla kobiet

Dziś redakcja hiszpańskiego dziennika ABC opublikowała listę 29 rzeczy, których kobietom – według talibów – robić nie wolno. Lista jest naprawdę rozbudowana i dosadnie pokazuje, jaka jest pozycja kobiet w Talibanie.

Na liście, o której napisał portal dorzeczy.pl, czytamy:

  • Praca kobiet jest surowo zabroniona poza domem. Jedynie kobiety-lekarze i pielęgniarki mogą pracować w niektórych szpitalach w Kabulu, by opiekować się kobietami i dziewczętami.
  • Kobietom zabrania się wychodzić z domu w celu wykonywania jakichkolwiek czynności (chyba że towarzyszy im mężczyzna z rodziny).
  • Opieka medyczna nie jest gwarantowana dla kobiet, ponieważ nie mogą się nimi zająć pracownicy służby zdrowia-mężczyźni.
  • Również nauka jest zabroniona dla kobiet.
  • Kobiety nie mogą pokazywać publicznie żadnej części ciała (inaczej narażają się na chłostę, bicie i zniewagi). Chłosta grozi także za odsłonięcie kostek. Zabronione jest też zakładanie butów na obcasie, ponieważ mężczyzna nie może słyszeć kroków kobiety
  • Kobietom nie wolno śmiać się publicznie, ponieważ mężczyzna nie powinien słyszeć głosu kobiety

To jedynie kilka kuriozalnych pozycji z tej listy.

Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę
Twitter

A przecież nie zawsze tak było… zdjęcia po lewej i prawej stronie dzieli zaledwie kilkadziesiąt lat.

Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę
Twitter

Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę

Talibowie bardzo dbają o to, żeby świat nie znał całej prawdy. Ale tym lepiej słychać każdy krzyk rozpaczy, każdą Afgankę, która odważy się mówić głośno o swoim cierpieniu.

33-letnia Khatera niegdyś pracowała w afgańskiej policji. Pewnego dnia, gdy wracała do domu, spotkała na swojej drodze talibów. Ci sprawdzili jej dokumenty. Gdy zorientowali się, że była policjantką, bestialsko zaatakowali kobietę. Najpierw oddali osiem strzałów. Ale i to nie zaspokoiło ich zwierzęcych zapędów. Chwycili więc za noże i zaczęli dźgać. Dwa razy dźgnęli w oczy.

Khatera była wtedy w ciąży.

Talibowie zaatakowali ciężarną policjantkę
Imgur

„Kobiety są kawałkiem mięsa, który można sponiewierać”

Chociaż po tym pokazie zezwierzęcenia terroryści zostawili Khaterę w kałuży krwi, sądząc, że na pewno nie przeżyje, zdarzył się cud. Khatera na zawsze straciła wzrok, ale przeżyła ten bestialski napad. Dziś mieszka w Delhi razem z mężem i dzieckiem, ale nadal z ogromnym przerażeniem mówi o tym, co dzieje się w Afganistanie. Na ciele ma „pamiątki” po tym, co ją spotkało.

Imgur

Khatera przestrzega wszystkich, którzy wierzą w to, że talibowie mają pokojowe zamiary.

Oni najpierw nas torturują, a następnie porzucają nasze ciała, aby pokazać, co czeka inne. Czasami karmią naszymi ciałami psy. Miałam szczęście, że udało mi się przeżyć. Szkoda, że trzeba pożyć w Afganistanie pod rządami talibów, żeby wyobrazić sobie, jakie piekło przytrafiło się tamtejszym kobietom, dzieciom i mniejszościom

– mówi 33-letnia policjantka w rozmowie z serwisem news18.com.

Dla talibów kobiety nie są żyjącymi, oddychającymi istotami ludzkimi, a ledwie kawałem mięsa, który można sponiewierać

– dodaje ze smutkiem.

W ostatnich dniach coraz głośniej jest o tym, że talibowie polują na 12-latki i niewiele starsze dziewczynki, by zrobić z nich seksualne niewolnice. Talibowie traktują kobiety, również małe dziewczynki, jak łupy wojenne.

Fotografie: Imgur, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij