×

Tak prezydent dba o Kaczyńskiego. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki

Tak prezydent dba o Kaczyńskiego. W sieci huczy o nagraniu z konferencji prasowej, podczas której Andrzej Duda zaprezentował się u boku Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS. Internauci nie pozostawiają suchej nitki na głowie państwa. Co takiego zrobił prezydent, który uznawany jest za tego z najbardziej „memicznych” w historii kraju?

Tak prezydent dba o Kaczyńskiego

Sytuacja na Ukrainie robi się coraz bardziej poważna, w związku z czym Polska została zmuszona do podjęcia odpowiednich działań. Po naradzie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów i szefów służb, politycy zaprezentowali swoje stanowisko na temat sytuacji, która ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów.

Podczas wystąpienia głos zabrał Andrzej Duda, który następnie oddał głos Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS zaczął mówić bez mikrofonu – nie był w ogóle słyszalny – i nie raczył do niego podejść, mimo że głowa państwa ustąpiła mu miejsca. Sytuację w pierwszej chwili chciał ratować Mateusz Morawiecki, ale uprzedził go sam prezydent. Andrzej Duda w pierwszej kolejności ustawił mikrofon na odpowiedniej wysokości, a następnie podniósł statyw i ustawił go prezesowi partii rządzącej.

Tak Duda dba o Kaczyńskiego. Zrobił to na wizji. Trudno się nie zaśmiać

Internauci są bezlitośni

Nagranie z wystąpienia rządu trafiło do sieci, a prezydent momentalnie stał się obiektem drwin. Pojawiło się wiele pytań odnośnie zachowania głowy państwa. Czyżby Andrzej Duda zapomniał, jakie jest jego stanowisko?

Oto kilka z mniej dosadnych wpisów:

Kto jest pierwsza osobą w państwie?

Wyobrażacie sobie że na przykład Trump komuś podaje mikrofon?

Panie prezydencie, dlaczego pan to sobie robi?

Po to jest właśnie nasz prezydent.

– czytamy w komentarzach.

Wreszcie odpowiedzialne zadanie dla prezydenta

– napisał na Twitterze Tygodnik „NIE”

Nagranie ze zdarzenia możesz obejrzeć poniżej. Jak oceniasz zachowanie głowy państwa? Czy prezydent zachował się odpowiednio?

Andrzej Duda przyzwyczaił Polaków, że zdarzają mu się mniejsze i większe wpadki

W drugiej połowie minionego roku tuż po otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu polskim mediom. Podczas wystąpienia głowa państwa odniosła się do relacji z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Sęk w tym, że Duda… pomylił prezydentów.

W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć. I zapewne jest tak, że są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje

– ocenił Andrzej Duda myląc przy tym obu prezydentów USA.

Morawiecki i Macierewicz nagrani. „Jak oni się tam w PiS-ie kochają…”

W ostatnim czasie miała miejsce także wpadka z udziałem premiera podczas wydarzeń upamiętniających zmarłego Jana Olszewskiego, prezesa Rady Ministrów w latach 1991-1992. Podczas całego wydarzenia Morawiecki i Macierewicz nagrani w dość nietypowej sytuacji.

Źródła: www.o2.pl, publish.twitter.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij