×

Tak giną Rosjanie. Radny udostępnił wstrząsające nagranie z udziałem czołgu

Tak giną Rosjanie od jednej salwy czołgu. Strzał dosłownie zmiótł ich z powierzchni ziemi. Wstrząsające nagranie opublikował polski radny, który zaangażował się w niesienie pomocy Ukraińcom.

Tak giną Rosjanie

Łukasz Wantuch jest radnym w Krakowie. Samorządowiec bardzo angażuje się w niesienie pomocy Ukraińcom. Pomaga nie tylko uchodźcom, ale również tym, którzy zostali w Ukrainie i walczą z wojskami Władimira Putina. To m.in. Łukasz Wantuch jest odpowiedzialny za dostawę za wschodnią granicę jeepa i… kilku ton żywności.

Radny Wantuch bardzo często publikuje w swoim mediach społecznościowych materiały związane z niesieniem pomocy dla Ukrainy. Tym razem zrobił jednak mały wyjątek. Podzielił się w sieci nagraniem, które co prawda odbiega od tematyki niesienia pomocy, ale wciąż tyczy się tematu wojny w Ukrainie.

Wideo jest na swój sposób przerażające, bowiem pokazuje, jak kruche jest ludzkie życie. W niedługim filmiku widzimy, jak od salwy z czołgu giną rosyjscy żołnierze. Zostali dosłownie zmieceni z powierzchni ziemi w mgnieniu oka!

tak giną Rosjanie
Facebook

Łukasz Wantuch zamieścił do wideo obszerny komentarz, w którym opisuje to, co widać w materiale i wyjaśnia, jak to możliwe, że Rosjanie stali niemal nieruchomo, kiedy w ich kierunku zbliżał się czołg.

Żołnierze po lewej to Rosjanie. Ulicą jedzie rosyjski czołg. Tylko jest on zdobyczy a środku są Ukraińcy

Na początku było mi trochę żal tych żołnierzy, ale potem przypomniała mi się ukraińska dziewczynka w polskim przedszkolu, pisałem o niej wcześniej.

Nich ich nie zapraszał, to nie ich kraj. Przyjechali jako mordercy, rabusie i gwałciciele. Dostali to, na co zasłużyli. Nie ma litości po Buczy [pisownia oryginalna]

– komentuje Łukasz Wantuch.

MON w Ukrainie podał dziś, że od początku wojny armia rosyjska straciła 19 600 żołnierzy.

Źródła: krknews.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij