×

Tajny plan Putina na kolejne 30 dni. Przejął go ukraiński wywiad

Tajny plan Putina na kolejne 30 dni. Ukraińcy twierdzą, że udało im się dotrzeć do planu drugiego etapu inwazji Rosji o nazwie „D-plus 60”. Opowiedział o tym szef ukraińskiego wywiadu.

Tajny plan Putina na kolejne 30 dni

Gen. brygady Kirył Budanow jest naczelnikiem głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy. Budanow udzielił obszernego wywiadu magazynowi „Coffe or Die”, zdradzając kulisy działań wywiadowczych Ukrainy.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego zaznaczył, że Ukraina ma dobre źródła w armii Rosji i na samym Kremlu. To pozwala Ukraińcom skutecznie odpierać atak wroga. Chociaż rozpoczął się drugi miesiąc wojny, Rosjanie nadal nie osiągnęli zamierzonych celów strategicznych.

Wiele źródeł pracuje dla nas. Nasze źródła są wszędzie. W wojsku, w kręgach politycznych, a także w administracji prezydenta

– pochwalił się Budanow. Zaznaczył też, że ważną rolę odgrywa wywiad cybernetyczny.

Zdaniem szefa ukraińskiego wywiadu, Rosjanie działają bardzo prymitywnie i traktują swoich żołnierzy „jakby byli jednorazowego użytku”, co także działa na korzyść strony ukraińskiej.

To właśnie skuteczne działania wywiadu miały sprawić, że Ukraińcy dotarli do tajnych planów Rosjan na kolejne dni wojny.

„D-plus 30 i D-plus 60”

D-plus 30 i D-plus 60 – te enigmatyczne nazwy dotyczą planów Rosji na kolejne etapy inwazji. Przy czym D-plus 30 to plan na pierwszy miesiąc wojny.

Rosjanie stworzyli plany nazwane D-plus 30 i D-plus 60. Liczby te pokrywają się z rosyjskimi oczekiwaniami co do tego, jak ma wyglądać miesiąc, a następnie dwa miesiące wojny

– powiedział w wywiadzie Budanow.

Możemy powiedzieć, że przetrwaliśmy pierwszy okres. A im się nie udało

– zaznaczył generał.

Z wiadomych względów szef ukraińskiego wywiadu nie ujawnił źródeł tych informacji i nie zdradził szczegółów. Na pytanie o to, w jaki sposób Ukraina dotarła do tych planów, Budanow zareagował śmiechem.

Wyraził za to nadzieję, że skoro „D-plus 30” zakończył się niepowodzeniem Rosjan, to i w przypadku „D-plus 60” będzie podobnie.

Ponieważ wiemy, jakie kroki podejmują i co robią Rosjanie, mamy nadzieję, że możemy powiedzieć, że D-plus 60 również się nie powiedzie. Jesteśmy o tym przekonani. Widzimy, że plan plus 60 nie powiedzie się

– podkreślił generał.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować