×

Rodzina ukrywała się na poddaszu tego domu podczas wojny. Po 70 latach studenci przypadkiem poznają prawdę o tym miejscu

Grupa norweskich studentów zdecydowała się wynająć mieszkanie. Młodzi ludzie byli trochę poruszeni, gdy właściciel nieruchomości zwierzył się, że według niego słychać było kiedyś głosy, dochodzące z różnych pomieszczeń.

Żądni wrażeń studenci od razu wzięli się za szukanie duchów. Zaczęli od piwnicy, a strych zostawili sobie na sam koniec, nie wiedząc, że to właśnie tam skrywa się sekret. Weszli po drabinie i odkryli coś upiornego!

Schody wyglądały tak jakby zapraszały do tajemniczego świata…

1

Na początku grupa młodych ludzi czuła rozczarowanie, bo na górze nie było nic, co mogłoby ich zaciekawić. Szereg starych pudeł, torby IKEA i sam kurz.

2

W jednej chwili jeden chłopak zauważył coś dziwnego. Drewniane deski były ułożone zupełnie inaczej niż w pozostałej części poddasza.

3

Jedna z dziewczyn nogami uderzyła z całej siły w podejrzane deski i nagle ich oczom ukazało się tajemne przejście do innego pomieszczenia.

4

Najprawdopodobniej w sekretnym pokoju w czasie II Wojny Światowej ukrywali się ludzie. Nie chcieli być złapani przez nazistów, dlatego w ogromnej tajemnicy zaszyli się na strychu.

Bardzo możliwe, że w pomieszczeniu przebywała cała rodzina. Na kartce po norwesku można odczytać napis: „Jeśli masz chory żołądek, nie możesz tu wejść”, co można interpretować dosłownie oraz tak, że wstępu nie mają ludzie ze złymi zamiarami.

5

Znaleziono także alarm, który połączony był z przewodami w ścianie i informował o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Domownicy w ten sposób dawali znać, jeśli pojawiał się ktoś nieproszony.

6

Na ścianie wisiała stara mapa południowej części Anglii i północnej Francji.

7

Aż trudno sobie wyobrazić, że w tak małym pokoiku mogła mieszkać cała rodzina.

8

Niewiarygodne, co mogą skrywać stare domy… Kto wie, może u Ciebie też jest takie sekretne miejsce?

Polecane

Może Cię zainteresować