×

Tajemnicze zdjęcia i nagrania UFO! W USA otwarcie już o tym mówią

Amerykański rząd powołał specjalną komisję ds. UFO. Podczas posiedzenia 17 maja komisja pokazała tajemnicze zdjęcia i nagrania UFO. Przedstawiony raport mówi o ok. 400 podejrzanych obiektach…

Pentagon kontra UFO

Temat UFO od wielu lat budzi ogromne emocje, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. I nie jest to temat, który porusza się jedynie w filmach. Sprawą zajmuje się Pentagon. Jednak od lat 60. ubiegłego wieku amerykańskie służby bezpieczeństwa konsekwentnie utajniały informacje związane z UFO. Ale to jeszcze bardziej podgrzewało atmosferę i napędzało zwolenników teorii spiskowych.

W 2021 r. opublikowano raport, z którego wynikało, że od 2004 roku zarejestrowano w sumie 144 Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Nie podano jednak konkretów, a o tajemniczych obiektach wypowiedziano się jedynie lakonicznie. Sytuacja się zmieniła, gdy amerykański rząd powołał specjalną Komisję ds. UFO. Szef tej specjalnej komisji, Andre Carson, otworzył posiedzenie, które odbyło się 17 maja. Podczas posiedzenia po raz pierwszy od 50 lat poruszono temat niezidentyfikowanych obiektów latających.

Tajemnicze zdjęcia i nagrania UFO

Andre Carson wyjaśnił podczas posiedzenia:

To wysłuchanie i praca naszej podkomisji ma jeden cel. Wszelkie Niezidentyfikowane Obiekty Latające stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa USA i tak musimy je traktować. Przypadki ich pojawienia się powinny zostać wyjaśnione.

Następnie pokazano zdjęcia i nagrania, na których zarejestrowano tajemnicze obiekty o niewiadomym pochodzeniu. Jedno z najbardziej interesujących nagrań przedstawia kulisty obiekt przemieszczający się z prędkością ponaddźwiękową. Pilot amerykańskiego odrzutowca miał zobaczyć ten obiekt na własne oczy.

W trakcie posiedzenia ujawniono, że sporo podejrzanych obiektów pojawia się przy poligonach wojskowych. Jednak „tajemnicze obiekty” niekoniecznie mają coś wspólnego z zielonymi ludzikami – przedstawicielami obcej cywilizacji. Jak twierdzi Scott Bray, zastępca dyrektora Wywiadu Marynarki Wojennej, może chodzić o zaawansowane chińskie lub rosyjskie technologie, które te państwa testują w amerykańskiej przestrzeni powietrznej. Nie bez znaczenia jest fakt, że takich podejrzanych obiektów pojawia się coraz więcej. Ciężko zatem mówić o przypadku.

Fotografie: Fot. DOD/U.S. Navy (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij