×

5 najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi, których prawdopodobnie nigdy nie odwiedzisz

Istnieje wiele intrygujących miejsc na Ziemi, których nigdy nie będziemy mieli okazji odwiedzić. Na ich temat krąży wiele niewiarygodnych historii i szokujących legend. Jeśli więc lubisz takie tematy, musisz przeczytać ten wpis do końca.

Znajdziesz w nim 5 najbardziej intrygujących i tajemniczych miejsc na Ziemi. Tego nie można przegapić!

#1 Mount Weather Emergency Operations Center w stanie Virginia

Dostęp: wysokiej rangi urzędnicy

.

To tajna placówka w USA, która powstała, aby zabezpieczyć amerykański rząd w razie zagrożenia. Ukryta jest we wnętrzu góry, a dostęp do niej mają jedynie wysokiej rangi urzędnicy. Podobno w obiekcie panują surowe przepisy i nie ma szans, aby wszedł tutaj ktoś postronny.

#2 Globalny Bank Nasion, Norwegia

Magazyn, w którym przechowywane są nasiona z całego świata

.

Globalny Bank Nasion został ulokowany na norweskim archipelagu Svalbard, który znajduje się na wyspie Spitsbergen. Powstał on w konkretnym celu, do bezpiecznego przechowywania nasion roślin jadalnych z różnych zakątków świata, które mogą okazać się przydatne w razie kataklizmu. Budynek został ulokowany w tunelu (na głębokości 120 metrów), który został wydrążony w wiecznej zmarzlinie. Co ciekawe, przechowywanie nasion nie wymaga zasilania elektrycznego, a wszystko przez niską temperaturę, jaka tam panuje (-18 °С).

#3 Rezerwat Vale do Javari, Brazylia

Ochrona rdzennych plemion

.

Rdzenne plemiona zamieszkiwały dżungle Amazonii przez wiele wieków. Zdjęcia lotnicze, które można znaleźć w sieci, to najlepszy dowód na to, że na naszej planecie istnieją plemiona, które nie chcą mieć nic wspólnego z ówczesnym stylem życia. W rezerwacie Vale do Javari żyją plemiona, które nigdy nie miały styczności z naszym światem. Szacuje się, że populacja rdzennej ludności z tego obszaru może sięgać nawet 2000 osób. Aby zapewnić im bezpieczeństwo i chronić sposób życia, władze ograniczył dostęp do terenów zamieszkałych przez te plamiona.

#4 Klub 33, Nowy Orlean

Tajne stowarzyszenie, zamknięte dla osób postronnych

.

Klub powstał w 1967 roku, a jego pomysłodawcą był Walt Disney. Nikt nie wie w jakim celu powstał oraz co się w nim tak naprawdę dzieje. Podobno liczba 33 odnosi się do liczby członków tajnego stowarzyszenia. Osoby, które chciałaby odwiedzić to miejsce, muszą spełnić ściśle określone wymogi. Na członkostwo czeka się 14 lat, a zachowanie członkostwa wymaga sporych nakładów finansowych.

#5 Wyspa Es Vedera

Tajemnicza wyspa, niedostępna dla ludzi

.

Skalista wyspa Es Vedra znajduje się w archipelagu Baleary, w pobliżu Ibizy. Choć jest ona niewielka, uznana jest za 3 miejsce na Ziemi, uwzględniając siłę pola magnetycznego. A wszystko przez dużą zawartość żelaza, w wyniku czego przestaje działać tu zarówno kompas, jak i wszelkie nowinki technologiczne. Na temat tajemniczej Es Vedra krąży wiele szokujących legend i wstrząsających opowieści. Hiszpański rząd zakazał wizyt na wyspie, oświadczając, że jest to rezerwat przyrody. Krążą jednak pogłoski, że na wyspę organizowane są nielegalne wycieczki.

Które z przestawionych miejsc chciałbyś odwiedzić najbardziej? Z niecierpliwością czekam na Twój komentarz!

Może Cię zainteresować

zamknij