×

Podczas remontu domu, w jednej ze ścian znaleźli tajemniczą walizkę. Nie uwierzysz, co skrywała…

Ta historia zaczęła się całkiem niewinnie. Pewna para postanowiła zająć się remontem domu, w którym mieszkała. Domownicy nie spodziewali się jednak, że podczas tych prac, odkryją coś, co na zawsze odmieni ich życie…

Użytkownik serwisu Imgur Branik12, a zarazem właściciel domu, w którym odnaleziono tajemniczy pakunek, postanowił podzielić się szczegółami niesamowitej historii w sieci. 35-latek, który własnymi siłami remontował dom z 1940 roku, skoncentrował się na górnych partiach budynku. Dopiero niedawno postanowił zająć się piwnicą.

I to właśnie tam, dokonano szokującego odkrycia. W suficie piwnicy znajdowała się zakurzona walizka, która musiała spoczywać tam od wielu lat. Nikt z domowników o niej nie wiedział…

tajemnicza-walizka-1

Jej wnętrze skrywało coś bardzo cennego…

„Wziąłem walizkę na zewnątrz i zebrałem żonę. Coś w niej było, ale nie była zbyt ciężka, żeby w środku mogły znaleźć się monety, czy sztabki złota. Liczyliśmy na trochę szczęścia, choć równie dobrze w środku mogły znajdować się stare karty sportowe.”

tajemnicza-walizka-2

Po otwarciu walizki, małżeństwo znalazło trzy pliki banknotów, owiniętych w papier woskowy.

tajemnicza-walizka-4

W walizce znajdowało się 23 000 dolarów (ponad 90 000 zł).

tajemnicza-walizka-6

„W pierwszym pliku znajdowały się same dwudziestki! Tu może być kilka tysięcy, pomyślałem. Byliśmy zszokowani, coś takiego nigdy wcześniej się nam nie przytrafiło. Co robimy? Gdzie są kamery?” (nie mogło uwierzyć w swoje szczęście małżeństwo.) „W drugim pliku były tylko pięćdziesiątki! Co tu się dzieje? Tu może być 5 tysięcy! To jednak nie koniec… W trzecim pliku były same setki!!! To przerosło nasze oczekiwania!!!” – kontynuuje mężczyzna.

tajemnicza-walizka-7

W walizce, oprócz pieniędzy, znaleziono również gazetę Cleveland Plain Dealer z dnia 25 marca 1951 roku, która pozwoliła określić przybliżony okres jej ukrycia.

tajemnicza-walizka-8

Po odkryciu tajemniczego znaleziska, małżonkowie skontaktowali się ze swoim prawnikiem. Dodatkowe fundusze, postanowili wykorzystać na spłatę kredytu hipotecznego.

tajemnicza-walizka-9

A Ty na co wydałbyś te pieniądze?

Polecane

Może Cię zainteresować