×

Tajemnicza śmierć na kąpielisku. Nie żyje 39-letnia kobieta

Tajemnicza śmierć na kąpielisku miała miejsce w sobotę w Grodźcu pod Ozimkiem. 39-letnia kobieta weszła do wody i straciła przytomność.

Tajemnicza śmierć na kąpielisku

Do tragedii z ciągle niewyjaśnionych powodów doszło w sobotę na terenie niestrzeżonego kąpieliska w Grodźcu pod Ozimkiem w województwie opolskim. 39-letnia kobieta opalała się, a jej 10-letnie córka bawiła się w wodzie. W pewnej chwili matka weszła do wody po pozostawioną przez córkę zabawkę. Kiedy zanurzyła się do pasa, nagle straciła przytomność.

Obok znajdowała się inna plażowiczka, która, widząc, co się dzieje, podtrzymała osuwającą się kobietę, dzięki czemu nie zanurzyła się ona pod wodę. Przebieg wydarzeń potwierdza oficer prasowy opolskiej policji, mł, abp. Agnieszka Nierychła:

Kilka minut po godzinie 13 dostaliśmy informację o zdarzeniu na niestrzeżonym kąpielisku w gminie Ozimek. Z ustaleń świadków wynika, że do wody weszła 39-letnia kobieta i ta kobieta z nieustalonej przyczyny straciła przytomność w tej wodzie.

 

 

Dlaczego doszło do tragedii?

Plażowicze wyciągnęli nieprzytomną kobietę na brzeg i podjęli reanimację. Jak informuje rzeczniczka opolskiej policji, niestety, bezskutecznie:

Na brzegu podjęto natychmiast czynności resuscytacyjne. Niestety, lekarz, który przyleciał na kąpielisko śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon.

 

 

Na miejsce tragedii przyjechał mąż 39-latki i przejął opiekę nad 10-letnią córką. Policja ustala przyczyny śmierci kobiety. Na razie najbardziej prawdopodobną hipotezą wydaje się zawał serca lub szok termiczny.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina na Twitterze o zasadach zachowania się nad wodą:

Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

W tym roku od 1 kwietnia utonęły w Polsce 230 osoby. To o 13 więcej niż tydzień temu. Tylko w miniona sobotę śmierć nad wodą poniosły trzy osoby.

 

Źródła: www.fakt.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij