×

Pieniądze zebrane na tacy podczas pogrzebu Adamowicza zostaną przeznaczone na szczytny cel

Charakter uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza świadczy o tym, jak wielkim i zasłużonym był człowiekiem o czym świadczyć może chociażby fakt, że od lat wspierał liczne organizacje charytatywne, m.in. Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z tego też tytułu pieniądze zebrane na tacy podczas ostatniego pożegnania prezydenta, zostaną przeznaczone na wyjątkowo szczytny cel – pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii. Skąd taki pomysł? Odpowiedzi na to pytanie udzielił ks. Bradtke w Polsat News.

Poruszające słowa proboszcza

Chciałem powiedzieć bardzo ważną rzecz. Nie miałem okazji tego powiedzieć na mszy świętej. Dziś była na mszy zbierana taca i ta taca, podjąłem taką decyzję, jest przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii – poinformował podczas programu ks. prałat Ireneusz Bradtke „Wydarzenia i Opinie”

Pamiętam taką chwilę, kiedy on do mnie zadzwonił i mówi: wiesz, nie chcę się chwalić, ale wzięliśmy rodzinę z Aleppo w tak zwaną adopcję… Chciałbym, abyś zachęcił wiernych w bazylice, byśmy te rodziny z Aleppo wzięli pod taką szczególną opiekę… warto aby teraz, tę adopcję, którą prowadzi Caritas, kontynuować  – dodał proboszcz

Kontynuacja działalności Pawła Adamowicza

W związku ze szczytnym celem, rodzina jeszcze przed pogrzebem Pawła Adamowicza apelowała, aby nie przynosić ze sobą kwiatów i zniczy. W zamian za to prosiła o wsparcie organizacji Hospicjum im. ks. Dutkiewicza i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, z którymi od lat współpracował tragicznie zmarły prezydent Gdańska.

Polecane

Może Cię zainteresować