×

Szymon Hołownia porównał ceny w Polsce i w Niemczech. Pokazał „paragony grozy”

Szymon Hołownia porównał ceny w Polsce i w Niemczech. Zrobił to na podstawie zakupów w sklepach tej samej sieci. Co wynika z tego porównania?

Szymon Hołownia porównał ceny w Polsce i w Niemczech

Pokazywanie paragonów zazwyczaj było „modne” w okresie wakacyjnym, gdy oburzeni wczasowicze chcieli się poskarżyć na wysokie ceny nad polskim morzem lub w górach. Ale teraz „paragony grozy”, to chleb powszedni. Właściwie każdy paragon, który otrzymujemy w sklepie spożywczym podczas zwykłych zakupów, przyprawia o zawrót głowy.

I nic dziwnego, bo – jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego – inflacja w maju tego roku wyniosła 13,9 proc., co jest najwyższym wynikiem od 24 lat. Z miesiąca na miesiąc jest coraz drożej. Najbardziej zdrożała żywność, ale zdecydowanie więcej trzeba też zapłacić za paliwo czy nośniki energii. Jest źle, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Co na to politycy?

Lider Polski 2050, Szymon Hołownia, dokonał ciekawego porównania cen na podstawie zakupów w sklepach sieci Netto. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ceny w Niemczeh i w Polsce są bardzo zbliżone.

Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo

– czytamy w poście Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia pokazał zwłoki dziecka
Facebook

„Paragony grozy”

Na liście zakupów znalazł się m.in.: proszek do prania, woda mineralna, kiełbaski, wino, masło, pomidory i jogurt. W Polsce za te produkty trzeba było zapłacić 103,31 zł, natomiast u naszych zachodnich sąsiadów 24,05 euro, czyli ok. 110 zł.

PiS wmawia nam, że Polski na to nie stać! To nieprawda – nie stać nas na PiS, za dużo płacimy za błędy i niekompetencję tych nieudolnych rządów. Po siedmiu latach inflacja w Polsce jest niemal 2 razy wyższa niż w państwach, gdzie obowiązuje wspólna waluta. Mieliśmy mieć europejskie płace i polskie ceny, mamy europejskie ceny i polskie płace

– grzmi Hołownia.

Lider Polski 2050 do wpisu dodał zdjęcie paragonów.

Fotografie: www.youtube.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij