×

W samolocie na wysokości 10 tys. metrów wypadła szyba. Ciśnienie prawie wyssało jednego z pilotów

W miniony poniedziałek na pokładzie samolotu Syczuan Airlines, którym do stolicy Tybetu podróżowało 119 osób, doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Kiedy maszyna znajdowała się na wysokości 10 tys. metrów nad poziomem morza, w kokpicie pękła, a następnie wypadła szyba. Awaryjne lądowanie okazało się być w tym przypadku konieczne.

Jedliśmy, kiedy to się stało. Nagle usłyszeliśmy głośny huk, a potem samolot zaczął gwałtownie opadać. Trwało to ok. 5 sekund. Potem zapanował chaos. Zgasły wszystkie światła – relacjonuje jeden z pasażerów

Jak relacjonuje załoga, ciśnienie niemal całkowicie wyssało jednego z pilotów. Na szczęście czujna załoga natychmiast zareagowała i wciągnęła mężczyznę z powrotem na pokład, dzięki czemu udało się uniknąć tragedii.

Nie było sygnału ostrzegawczego. Nagle przednia szyba pękła i odpadła. Spadło ciśnienie i temperatura. W kokpicie wszystko zaczęło latać, a chwilę później zobaczyłem, że mój drugi pilot został wyssany do połowy przez okno – wspomina kapitan w rozmowie z „Chengdu Economic Daily”

W skutek nieszczęśliwego zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby

Mimo dramatu, który rozegrał się na pokładzie samolotu, kapitanowi udało się wylądować w mieście Chengdu. Przyczyny wypadku wciąż nie są znane.

Może Cię zainteresować

zamknij