×

Szturm na IKEĘ. Klienci nie mogli się opanować na wieść o otwarciu sklepu

Szturm na IKEĘ. Właśnie w ten sposób zareagowali mieszkańcy Krakowa na ponowne otwarcie salonu meblowego. Nie inaczej było w Warszawie. Pod sklepem od samego rana ustawiały się tłumy ludzi, spragnionych zakupów. Dla wielu klientów wizyta w sklepie wiązała się z wielogodzinnym oczekiwaniem na zimnie.

Otwarcie sklepów

W związku z długotrwałym zamknięciem galerii handlowych oraz sklepów meblowych, wielu Polaków było zmuszonych odwlec w czasie planowane przez siebie remonty. Nawet wiadomość o dodatkowej niedzieli handlowej, którą rząd zaplanował na 6 grudnia, nie była w stanie powstrzymać zapału mieszkańców Krakowa i Warszawy.

Ludzie już od dawna odliczali dni do momentu, w którym będą mogli udać się na upragnione zakupy. W związku z tym, dziś rano od godzin porannych w okolicy salonów IKEI ustawiły się długie kolejka klientów. Wszyscy zamierzali wejść do środka jako pierwsi, aby zmieścić się w obostrzeniach związanych z epidemią. Na terenie sklepu może bowiem jednocześnie przebywać maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Nie wszystkim udało się załapać w „pierwszej turze”. Spora część osób musiała przez długi czas czekać na zewnątrz na swoją kolej.

Szturm na IKEĘ

Sklep IKEA na każdym kroku zachęca klientów do przestrzegania reżimu sanitarnego. Na terenie hali obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Co więcej, osoby niestosujące się do tego wymogu, nie będą obsługiwane. W sklepie istnieje wiele stanowisk, przy których można zdezynfekować dłonie.

IKEA zapowiada, że wszystkie powierzchnie wspólne będą dezynfekowane przynajmniej raz na godzinę. W oficjalnym komunikacie sklepu znalazły się także szczegóły dotyczące wydawania posiłków w popularnej strefie fast food. Ze względu na wciąż obowiązujące branżę gastronomiczną ograniczenia, jedzenie będzie serwowane wyłącznie na wynos.

Dania z kuchni IKEA nadal będą dostępne tylko na wynos. Przypominamy również, że jeśli termin zwrotu produktu mija w okresie zamknięcia sklepów IKEA, czas na dokonanie zwrotu jest przedłużony do 31.03.2021 r. A jeśli sytuacja nie pozwoliła wam na wykorzystanie kodu rabatowego przypisanego do Waszego konta IKEA Family, termin jego ważności zostanie automatycznie przedłużony do 31 marca 2021 r.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez IKEA Kraków (@ikeakrakow)

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij