×

Szokujące zdjęcia włoskiego szpitala. Pacjentów przy życiu podtrzymują plastikowe worki

Szokujące zdjęcia włoskiego szpitala. Sky News ujawnia nagranie z oddziału ratunkowego, gdzie pacjenci zarażeni koronawirusem z głowami w plastikowych hełmach walczą o każdy oddech. Sytuacja we Włoszech jest tragiczna. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już pułap chiński.

Bergamo w centrum epidemii

Materiały udostępnione przez Sky News pokazują wypełniony pacjentami oddział intensywnej opieki medycznej w Bergamo, gdzie odnotowano najwięcej zachorowań w skali Włoch.

Personel medyczny krząta się między pacjentami, próbując ratować życie zarażonych koronawirusem poprzez wyrównywanie ciśnienia powietrza w płucach. Temu właśnie mają służyć hełmy tlenowe na głowach chorych. Jednocześnie bardzo utrudniają porozumienie lekarzy z pacjentami.

W rozmowie ze Sky News, lekarz szpitala w Bergamo, dr Robert Cosentini próbuje obrazowo wyjaśnić, na czym polega COVID-19:

To zupełnie co innego niż grypa. Bardziej jak zapalenie płuc i to bardzo ciężkie. To ogromne obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej. Każdego dnia przyjmujemy od 50 do 60 pacjentów. W większości są to przypadki tak poważne, że musimy podawać bardzo wysokie dawki tlenu.

Szokujące zdjęcia włoskiego szpitala

Szpital w Bergamo jest bardzo dobrze wyposażony, jednak żadna placówka nie jest przygotowana na tak ogromną liczbę chorych. Do tej pory w całej Italii koronawirus pochłonął 4825 ofiar śmiertelnych, z czego 793 osób zmarło tylko w ciągu minionej doby. To więcej przypadków śmiertelnych niż w Chinach. Sytuacja we Włoszech jest tragiczna.

Anestezjolog dr Lorenzo Grazioli wyznaje z goryczą:

Sugerowałbym po prostu pozamykanie wszystkiego, bo za chwilę wpadniemy w sytuację nie do opanowania. Nigdy w życiu nie byłem w takim stresie. Wielu pacjentów jest w stanie krytycznym i umierają, bo już w tej chwili nie jesteśmy w stanie każdemu zapewnić odpowiedniego leczenia.

Sytuacja jest tak zła, że do transportu dziesiątek trumien z zainfekowanego miasta zostały wysłane pojazdy wojskowe.

Źródła: www.mirror.co.uk
Fotografie: SkyNews (miniatura wpisu), SkyNews

Może Cię zainteresować