×

Polscy żołnierze skatowali uchodźców? Tak twierdzą Białorusini!

Szokujące doniesienia z granicy: Białoruś oskarża polskich żołnierzy o to, że skatowali uchodźców! Nasi funkcjonariusze mieli dotkliwe pobić cztery osoby. Taką informację podano w oficjalnym komunikacie. Miejmy nadzieję, że nasze MON jak najszybciej zareaguje na te szkodliwe informacje.

Szokujące doniesienia z granicy

Odkąd wprowadzono stan wyjątkowy, polscy dziennikarze nie mogą na bieżąco monitorować tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Za to białoruscy reporterzy pozostają w gotowości. Pokazują to, co białoruskie władze chciałyby zobaczyć. A jaka jest prawda?

Wczoraj Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że białoruskie służby zastraszają migrantów na granicy. Na Twitterze MON zamieszczono dwa krótkie nagrania, na których zarejestrowano strzał oddany po białoruskiej stronie granicy przez uzbrojonego mężczyznę w mundurze. Po strzałach wśród grupy migrantów rozległy się krzyki przerażenia.  W grupie uchodźców znalazły się również dzieci. Na drugim nagraniu widać agresję uzbrojonych Białorusinów wobec migrantów.

Polscy żołnierze biją uchodźców?!

Podczas wczorajszego specjalnego posiedzenia Sejmu, politycy podziękowali żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy dniem i nocą bronią polskich granic. Ale Białorusini próbują wykreować obraz polskiego żołnierza – oprawcy uchodźców.

Wstrząsające doniesenia z granicy
Twitter

Nasi wschodni sąsiedzi oskarżają Polskę o znęcanie się nad migrantami. Jak podaje agencja AFP, białoruska straż graniczna wydała oświadczenie, w którym informuje o rzekomym bestialstwie polskich żołnierzy. W oświadczeniu znalazła się informacja, że polscy mundurowi dotkliwie pobili czterech Kurdów, gdy ci próbowali się przedostać przez granicę.

Byli oni przetrzymywani na terenie Polski, gdzie próbowali wystąpić o ochronę i status uchodźcy

– informuje białoruska straż graniczna.

Polscy żołnierze rzekomo nie tylko nie udzielili pomocy migrantom, ale jeszcze ich skatowali. W oświadczeniu padają bardzo poważne oskarżenia.

Sądząc po licznych obrażeniach na ciałach migrantów, polskie siły bezpieczeństwa maltretowały ludzi i używając siły, wypchnęły ich za ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy z Białorusią

– czytamy.

Na dowód straż dodaje zdjęcia mężczyzn, którzy siedzą na ziemi, mają zakrwawione ubrania i widoczne rany.

Z odsieczą skatowanym Kurdom mieli nadejść bohaterscy Białorusini, którzy udzielili migrantom pomocy medycznej.

W tej sytuacji odcięcie polskich dziennikarzy od dostępu do informacji na temat tego, co dzieje się przy granicy, jest jeszcze bardziej dotkliwe.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij