×

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii. 14-latek oskarżony o zabicie 5-latka

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii: 31 lipca z rzeki wyłowiono zwłoki 5-letniego chłopca. Śledczy uważają, że został on zamordowany. Jednym z dwóch oskarżonych w tej głośnej sprawie jest… 14-letni chłopiec.

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii

Do zbrodni, która wstrząsnęła Brytyjczykami, doszło w południowej Walii. 31 lipca tego roku z rzeki Ogmore wyłowiono zwłoki 5-letniego Logana Mwangi z Bridgend. Organy ścigania ujawniły, że chłopiec został zamordowany. 

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii
Twitter

Jak informuje BBC, sprawa od początku wywołała ogromne poruszenie wśród mieszkańców Bridgend. Rozpoczęły się plotki i spekulacje. Ale prawdziwym szokiem była informacja, że wśród dwóch oskarżonych o zabicie 5-latka jest 14-letni chłopiec. Drugi oskarżony to 39-letni ojczym Logana.

Na razie w tej sprawie wiadomo niewiele. Śledczy nie ujawniają szczegółów, szczególnie, że jeden z oskarżonych sam jest jeszcze dzieckiem. Nie wiadomo nawet, czy był spokrewniony z 5-letnim Loganem.

Matka 5-latka też stanie przed sądem

W czwartek 14-latek stanął przed sądem w Cardiff. Wiadomo, że przed wymiarem sprawiedliwości stanie również matka zabitego 5-latka. Powód? Zarzut o zatajanie informacji przed organami ścigania i wprowadzania policjantów w błąd.

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii
Twitter

Niestety służby nabrały wody w usta i niechętnie dzielą się szczegółami. Nie wiadomo zatem, co dokładnie zataiła matka chłopca oraz w jakiej sprawie skłamała. Nieznane są również motywy zbrodni.

Nad brzegiem rzeki Ogmore, wstrząśnięci tą tragedią mieszkańcy zostawiają kwiaty, maskotki, a także kondolencje dla rodziny zamordowanego chłopca.

Szokująca zbrodnia w Wielkiej Brytanii
Twitter

Na początku października pisaliśmy o innej rodzinnej tragedii, która wydarzyła się w Pułtusku. W sobotę 2 października o godz. 6 rano służby ratunkowe wyłowiły z Narwi w rejonie Kacic zwłoki dziecka. Wkrótce okazało się, że była to 5-letnia Gabrysia. Kilka godzin później z rzeki wyłowiono ciało jej 39-letniej mamy. Śledczy brali pod uwagę wiele hipotez, m.in. nieszczęśliwy wypadek. Ale to rozszerzone samobójstwo wskazywali jako najbardziej prawdopodobną przyczynę tragedii. Magdalena miała jeszcze dwie starsze córki, które zostawiła w domu pod opieką taty. Ci, którzy znają tę rodzinę, twierdzili, że Gabrysia była oczkiem w głowie mamy.

39-latka walczyła z depresją. Kilka lat wcześniej samobójstwo popełniła matka kobiety.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij