×

Szczytno: 10-latkowie mieli odpowiedzieć w szkole na pytania dot. seksu. Szokująca ankieta

W jednej ze szkół w Szczytnie miało miejsce zdarzenie, które mocno poruszyło nie tylko mieszkańców, ale także opinię publiczną. Uczniowie szkoły podstawowej mieli wypełnić ankietę, w której były pytania dotyczące… seksu. Ankietowani byli nawet uczniowie 4 klas, czyli dzieci, które mają zaledwie 10 lat. Portal tygodnik.szczytno.pl przybliżył sytuację, która wydaje się dość zaskakująca. Szokująca ankieta jest tematem dyskusji wśród rodziców i nauczycieli.

Kilkadziesiąt pytań, a wśród nich takie, które dotyczyły spraw intymnych

Kluczowe jednak jest to, czy aby na pewno ankieta trafiła do odpowiedniej grupy wiekowej. Na takie pytania miały odpowiedzieć dzieci: „Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu?”, „Co mogłoby cię skłonić do współżycia?”, „Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?”, „Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?”

Kto wpadł na taki pomysł, aby ankiety wypełniały dzieci?

Portal tygodnik.szczytno.pl podaje:

Polecenie przeprowadzenia ankiety, która zawierała 64 pytania przyszło do szkół podstawowych z Urzędu Miejskiego w Szczytnie

Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, mówi, że ankieta została wykonana wprawdzie w Krakowie, ale zlecona na polecenie Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

Miała ona zdiagnozować problemy społeczne w szkołach, a potem porównać z krajowymi badaniami ESPAD (Europejski Program Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków)

Cel ESPAD jest dość jasny: ma monitorować młodzież pod kątem spożywania substancji psychoaktywnych. Skąd zatem pytania związane z seksem?

Rodzice i nauczyciele zbulwersowani

W rozmowie z portalem tygodnik.szczytno.pl padło wiele słów z ust rodziców i pedagogów, dla których ta sytuacja nie powinna mieć miejsca:

Gdy mój syn wrócił do domu i mi o tym opowiedział nie wierzyłam w to co słyszę. Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne. Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak

Nasi nauczyciele byli zbulwersowani po przeczytaniu pytań i mieli wątpliwości, co do zasadności jej przeprowadzenia

szokująca ankieta

Nauczycielom nie spodobała się ankieta. Doszło do sprzeciwu

Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, nie miał innego wyjścia i musiał dalsze przeprowadzenie ankiety.

Gdy otrzymałem informację o tych pytaniach od pani pedagog z jednej ze szkół natychmiast wstrzymałem tą ankietę. Ja też uznałem, że te pytania nie powinny paść w stosunku do uczniów szkół podstawowych

Czy uważacie, że taka szokująca ankieta powinna zostać przeprowadzona wśród 10-latków?

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

zamknij