×

Kolejna szkoła zamknięta! „Podejrzenie zachorowania jednego z pracowników”

Szkoła Podstawowa nr 210 im. Bohaterów Pawiaka poinformowała, że koronawirus został wykryty u jednego z jej nauczycieli. Rodzice czują się niedoinformowani i boją się o swoje dzieci.

Koronawirus: zamknięta szkoła

O zakażeniu jednego ze swoich pracowników władze SP nr 210 poinformowały na oficjalnej stronie internetowej i w swoich mediach społecznościowych. Komunikat jaki zamieściły jest bardzo lakoniczny i w niewielkim stopniu wyjaśnia całą sytuację:

PILNE

Z powodu podejrzenia zachorowania jednego z pracowników szkoły, zgodnie z procedurami COVID-19 i decyzją Sanepidu, zajęcia stacjonarne zostają zawieszone w dniach 3-7 września 2020 r. W miarę możliwości zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

Niepokój rodziców

To rozgoryczyło niektórych rodziców, najwidoczniej nie udzielono im żadną droga szerszych informacji o zaistniałej sytuacji, niż to, co mogli przeczytać na ten temat w cytowanym ogłoszeniu. Przynajmniej część rodziców czuje się zdezorientowana i poważnie zaniepokojona. Próbują bowiem dociec z kim ze szkoły mógł mieć kontakt zarażony nauczyciel i jak właściwie prezentuje się aktualne zagrożenie.

Może przydałoby się trochę więcej informacji dla rodziców, czy są dzieci które miały kontakt z tym nauczycielem, czy nauczyciele przeszli testy czy są na kwarantannie. Nie mówię, że na FB, ale w wiadomościach na dziennik by wypadało.

Pani Dyrektor chyba uważa że zdawkowe info wystarczy :(

Jeżeli chodziłby tylko o podejrzenie covid u kogoś kto nie miał kontaktu z dziećmi, to sanepid nie wydałby zgody na zamknięcie szkoły.

Nikt z władz placówki nie raczył się jednak odnieść do komentarzy i zapytań zaniepokojonych rodziców.

Będzie coraz gorzej?

Warto przypomnieć, że już wczoraj z całej Polski zaczęły napływać informacje o pierwszych zamykanych z powodu wykrycia koronawirusa placówkach oświatowych. Tylko 2 września było ich 21, a dziś do tego grona dołączają kolejne. W prawie każdym przypadku chodzi o zakażonego nauczyciela bądź innego pracownika szkoły. To może nieco zaskakiwać, bo wcześniej eksperci mówili o tym, że to dzieci będą przywozić z wakacji koronawirusa i będą nim zarażać swych rówieśników i nauczycieli. Mamy jednak dopiero 3 dzień roku szkolnego, więc warto wstrzymać się z wyciąganiem być może pochopnych wniosków.

Polecane

Może Cię zainteresować