×

Sześcioraczki z Krakowa kończą rok! Urodzinowe zdjęcie maluchów obiegło sieć

Sześcioraczki z Krakowa kończą rok. Przyszły na świat w krakowskim szpitalu uniwersyteckim. Filip, Zosia, Tymon, Nela, Kaja i Malwina mają się dobrze i hucznie świętują swoje pierwsze urodziny.

Sześcioraczki z Krakowa kończą rok

20 maja 2019 roku w Krakowie o godzinie 10:08 urodził się pierwszy z sześcioraczków o imieniu Filip. Chwilę później na świat przyszło jego liczne rodzeństwo – brat i cztery siostry. Były to pierwsze takie narodziny w Polsce. Statystycznie sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie. Poród jest bardzo ryzykowny i dlatego zawsze odbywa się przez cesarskie cięcie. Jak w przypadku większości ciąż mnogich, każde z sześcioraczków było wcześniakiem. Jest to związane z tym, że duża ilość płodów powoduje, że każdy z nich jest nieduży ze względu na ograniczoną ilość miejsca w organizmie matki. Tym samym, poród ma miejsce przed 9 miesiącem ciąży. W pierwszą rocznicę narodzin dzieci, mama sześcioraczków opublikowała w mediach społecznościowych urocze zdjęcie rodzeństwa z tortem. Na instagramowym profilu szescioraczki.pl możemy przeczytać:

Dokładnie rok temu o godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip – pierwszy z sześcioraczków. Później co minute na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i… kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina — nasza niespodzianka.

Pod zdjęciem możemy przeczytać życzenia matki szóstki dzieci.

Kochane dzieci życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Aby kolejny rok był dla Was równie łaskawy co ten.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com

Może Cię zainteresować